Visi Gazos Ruožo gyventojai, kurių yra apie 2,4 mln., iki rugsėjo mėnesio gali susidurti su maisto krize „arba dar blogesne“ padėtimi, ataskaitoje nurodė Jungtinių Tautų (JT) ir nevyriausybinių organizacijų remiama Integruoto aprūpinimo maistu etapų klasifikavimo (IPC) iniciatyva.
„Praėjus devyniolikai konflikto mėnesių, Gazos Ruožui vis dar kyla kritinė bado grėsmė“, – pažymėjo IPC. Pasak šios organizacijos, nuo paskutinio jos vertinimo 2024 m. spalį aprūpinimo maistu padėtis „labai pablogėjo“.
„Žmonių išgyvenimui būtinos prekės arba baigėsi, arba turėtų baigtis artimiausiomis savaitėmis. Visiems gyventojams gresia didelis maisto stygius, o pusei milijono – vienam iš penkių – žmonių gresia badas“, – teigė IPC.
Šis konsorciumas, kuris sukūrė penkių lygių perspėjimo apie badą sistemą, nustatė, kad nuo balandžio 1 iki gegužės 10 d. 244 000 Gazos Ruože esančių žmonių buvo patekę į pačią kritiškiausią aprūpinimo maistu padėtį – penktąjį lygį. Dar 925 000 žmonių buvo priskirti ketvirtajam lygiui.
JT Maisto ir žemės ūkio organizacija paragino „nedelsiant“ atšaukti blokadą.
„Šeimos Gazos Ruože badauja, o maistas, kurio joms reikia, stovi prie sienos“, – pareiškė JT Pasaulio maisto programos vykdomoji direktorė Cindy McCain. Ji pažymėjo, kad yra „labai svarbu, jog tarptautinė bendruomenė skubiai imtųsi veiksmų, jog į Gazos Ruožą ir vėl būtų tiekiamos pagalbos prekės. Jei lauksime, kol bus patvirtintas badas, daugybei žmonių jau bus per vėlu“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!