Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Tautos antradienį paragino šalis uždrausti bet kokį priverstinį afganistaniečių sugrąžinimą į jų šalį, kur valdžią netikėtai žaibiškai perėmus Talibanui Kabule kilo gyventojų panika.

Jungtinės Tautos antradienį paragino šalis uždrausti bet kokį priverstinį afganistaniečių sugrąžinimą į jų šalį, kur valdžią netikėtai žaibiškai perėmus Talibanui Kabule kilo gyventojų panika.

REKLAMA

JT pabėgėlių reikalų agentūra (UNHCR) pranešė paskelbusi rekomendaciją nesugrąžinti asmenų į Afganistaną ir tvirtino, kad jokie Afganistano piliečiai neturėtų būti verčiami sugrįžti į šią šalį. Rekomendacija taikoma ir prieglobsčio prašytojams, kurių prašymai jau buvo atmesti.

„Didelėse šalies dalyse sparčiai pablogėjus saugumo ir žmogaus teisių padėčiai, klostantis humanitarinei kritiškai padėčiai, UNHCR ragina valstybes sustabdyti priverstinį Afganistano piliečių, dėl kurių anksčiau nuspręsta, kad tarptautinės apsaugos nereikia, sugrąžinimą“, – Ženevoje žurnalistams sakė agentūros atstovė Shabia Mantoo (Šabija Mantu).

Ji sveikino virtinės Europos šalių jau priimtus sprendimus sustabdyti visas deportacijas į Afganistaną, ir išreiškė viltį, kad šiuo pavyzdžiu netrukus paseks ir kitos valstybės.

REKLAMA

Dešimtys tūkstančių žmonių bando pabėgti iš Afganistano nuo prognozuojamo griežto islamistų valdymo kontrolę perėmus Talibanui ar baimindamiesi tiesioginio keršto už pastaruosius du dešimtmečius valdžiusios JAV remtos vyriausybės palaikymą.

„Realus pavojus“

Dar iki pastarųjų dienų chaoso Afganistane nuo metų pradžios daugiau kaip 550 tūkst. afganistaniečių dėl konflikto ir nesaugumo paliko savo namus ir pasitraukė į kitas šalies vietas, sakė Sh. Mantoo.

„Nors kol kas tik nedaug civilių nereguliariai bėgo į... kaimynines šalis, padėtis toliau sparčiai rutuliojasi“, – pabrėžė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Talibanas siekia patikinti tarptautinę bendriją, kad afganistaniečiams nėra ko jų bijoti, bet JT išreiškė didelį susirūpinimą dėl civilių, ypač moterų ir mergaičių, taip pat žmonių, siejamų su Afganistano vyriausybe, tarptautinėmis organizacijomis ar karinėmis pajėgomis, teisių pažeidimų pavojaus.

„Raginame tarptautinę bendriją suteikti visą įmanomą paramą tiems, kam gali būti iškilęs realus pavojus“, – žurnalistams sakė JT žmogaus teisių komisarės biuro atstovas Rupertas Colville'is (Rupertas Kolvilis).

Jis taip pat paragino Talibaną gerbti pažadus dėl įtraukios vyriausybės ir leidimo moterims bei mergaitėms dirbti ir eiti į mokyklą.

„Bus labai atidžiai stebima, ar jie (Talibano pažadai) bus ištesėti“, – sakė jis ir paragino Talibaną „veiksmais, o ne vien žodžiais parodyti, kad atsižvelgiama į nuogąstavimus dėl daugybės įvairiausių žmonių saugumo“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų