Jungtinių Tautų Saugumo taryba pirmadienį vakare nutarė, kad sąžiningi ir nepriklausomi rinkimai Zimbabvėje neįmanomi „dėl daugybės prievartos faktų ir opozicijos persekiojimo“.
Tarp šalių, pritarusių dokumentui, buvo ir Pietų Afrikos Respublika, Kinija ir Rusija – šalys, kurios anksčiau prieštaravo situacijos Zimbabvėje nagrinėjimui.
Antrą Zimbabvės prezidento rinkimų turą, kuriame turėjo susitikti dabartinis šalies vadovas Robertas Mugabe ir opozicijos lyderis Morganas Tsvangirai (nuotraukoje), planuota surengti birželio 27 dieną. Pirmame ture M. Tsvangirai nugalėjo R. Mugabę. Oficialūs duomenys rodė, kad opozicionierius surinko 47,9 procentus balsų. Opozicija teigė, kad M. Tsvangirai perkopė 50-ties procentų barjerą ir iškovojo pergalę jau pirmame ture.
Birželio 22 M. Tsvangirai pareiškė, kad nebedalyvaus rinkimuose, kuriuos pavadino „gėdingu farsu, kur pergalė numatyta Mugabei“. Kitą dieną policija atliko reidą opozicinio Judėjimo už demokratines permainas (JDP) štabe. Pats M. Tsvangirai buvo priverstas pirmadienio naktį išbūti Olandijos ambasadoje Zimbabvėje. Olandijos URM pabrėžė, kad M. Tsvangirai neprašė politinio prieglobsčio, bet gali likti atstovybės teritorijoje tol, kol jo gyvybei grės pavojus.
O Zimbabvės valdžia pareiškė, kad antras prezidento rinkimų turas įvyks, nepaisant dalyvaus jame M. Tsvangirai ar ne. Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas teigė, kad rinkimai įvyks penktadienį, ir nėra priežasčių abejoti balsavimo rezultatais.