Johnsonas sieks uždrausti pratęsti „Brexito“ pereinamąjį laikotarpį po 2020-ųjų

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas planuoja priimti įstatymą, turintį užtikrinti, kad pereinamasis laikotarpis po „Brexito“ netruktų ilgiau kaip iki 2020 metų pabaigos, antradienį pranešė vienas šaltinis Dauningo gatvėje.

Praeitą savaitę triuškinamai laimėjęs parlamento rinkimus ir užsitikrinęs didelę daugumą B. Johnsonas žada išvesti Didžiąją Britaniją iš Europos Sąjungos iki sausio pabaigos. Tuomet turėtų prasidėti pereinamasis laikotarpis, per kurį Londonas ir Briuselis mėgins susiderėti dėl prekybos ryšių.

ES lyderiai reiškė nuogąstavimus, kad pereinamojo laikotarpio pabaigos data 2020-ųjų gruodį suteikia per mažai laiko parengti išsamią prekybos sutartį.

Tuo metu JK pagrindinė opozicinė Leiboristų partija sako, kad B. Johnsono siūlymas gali atvesti prie scenarijaus, kai pereinamasis laikotarpis baigsis nesudarius jokio susitarimo.

„Praeitą savaitę visuomenė nubalsavo už vyriausybę, įvykdysiančią „Brexitą“ ir vesiančią šią šalį į priekį. Būtent tai ketiname daryti, pradedant nuo šios savaitės“, – sakė šaltinis Dauningo gatvėje.

„Mūsų manifeste aiškiai sakoma, kad nepratęsime [„Brexito“] įgyvendinimo laikotarpio ir kad naujas Išstojimo sutarties įstatymas teisiškai uždraus vyriausybei sutikti su bet kokiu pratęsimu“, - pridūrė jis.

Bendruomenių Rūmai antradienį išsirinks pirmininką ir pradės savo narių prisaikdinimą.

Oficialiai parlamentas darbą pradės ketvirtadienį, kai karalienė Elizabeth II paskelbs vyriausybės teisėkūros programą.

Išstojimo sutarties įstatymo projektas parlamento nariams turėtų būti pateiktas penktadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų