Šimtmečius skaičiuojanti Jėzaus draugija per šią generalinę kongregaciją Romoje renka naują lyderį.
Vienuolijų kongregacijos prefektas kardinolas F.Rode apgailestavo dėl to, kad "Bažnyčios jausmas", kuris buvo toks svarbus 16-ajame amžiuje šį ordiną įsteigusiam šventajam Ignacui Lojolai, silpsta.
Vatikanas per pastaruosius kelis dešimtmečius ne vienam jėzuitui taikė sankcijas už nukrypimus nuo oficialios doktrinos, pavyzdžiui, susijusius su požiūriu į nekrikščioniškas religijas, Kristaus žmogiškumą ir visuomenės atstumtųjų gynimą, kurį akcentuoja išsivadavimo teologijos judėjimas, kilęs Lotynų Amerikoje 8-ajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje.
Dabartinis jėzuitų vadovas P.H.Kolvenbachas paprašė brolių atleisti jį iš ordino vadovo pareigų. Jam netrukus sukaks 80 metų, jis vadovavo Jėzaus draugijai 24 metus.
Tačiau ankstesni jėzuitų vadovai, pradedant buvusiu kareiviu basku Ignacu Lojola, įkūrusiu ordiną 1540 metais, buvo savo poste iki gyvos galvos. Be to, kalbama, kad jėzuitų atsistatydinimą būtų galima interpretuoti kaip precedentą pontifikams, kurie taip pat popiežiauja iki gyvenimo pabaigos.
Kitas jėzuitų generolas tikriausiai nebus europietis, nes Europoje jėzuitų įtaka daug kur išblėso, o Pietų Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje ji tebėra didelė.
Naujajam lyderiui teks užduotis įkvėpti naują gyvybę ordinui, kurio įtaka ir narių skaičius daugelyje pasaulio šalių mažėja - nors ordinas veikia 112 šalių, bet dar 1964 metais jam priklausė 30 tūkst. žmonių.
Itin didelę įtaką jėzuitai daro švietimo srityje - jie vadovavo ir vadovauja daugeliui elitinių mokyklų ir universitetų įvairiose šalyse.
Jie taip pat aktyviai dalyvauja misionieriškoje veikloje ir aktyviai kovoja už socialinį teisingumą bei žmogaus teisių laikymąsi.
Ankstesnis popiežius Jonas Paulius II kartais nesutarė su jėzuitais, kurie, jo nuomone, laikėsi pernelyg savarankiškos, politizuotos ir kairuoliškos pozicijos, ypač Lotynų Amerikos šalyse.
Naujam popiežiui Benediktui XVI, kaip manoma, didesnę įtaką turi kiti katalikų ordinai., todėl jėzuitai savo pasitarime pasistengs ne tik išsirinkti naują vadovą, bet ir užsibrėžti uždavinius, atitinkančius naujojo popiežiaus prioritetus.