JAV nacionalinės žvalgybos tarnybos analizėje, kurioje nagrinėjami pasaulio raidos iki 2025 metų scenarijai, teigiama, kad 2025 metais Europos Sąjunga bus tarsi milžinas molinėmis kojomis. ES skaldys vidaus ginčai ir euroskeptiškai nusiteikę piliečiai, skelbiama ataskaitoje, kurioje taip pat prognozuojama, kad vienos ar daugiau valstybių narių vyriausybėje gali dominuoti su organizuotu nusikalstamumu susiję politikai. Be to, galimas variantas, kad ES itin nuolaidžiaus Maskvai, nes iki 2025 metų nesugebės išspręsti savo energetinės priklausomybės problemos.
JAV nacionalinė žvalgybos tarnyba buvo sukurta 1979 metais ir vienija pagrindines šalies žvalgybines institucijas. Kas 4 metus tarnyba parengia globalinių tendencijų apžvalgą, kurioje spėjama, kaip pasaulis gali atrodyti po maždaug 15 metų. Tarnyba koordinuoja visų šalies žvalgybinių institucijų strateginį mąstymą.
Šių metų ataskaitoje, pavadintoje „Globalinės tendencijos 2025: transformuotas pasaulis“, spėjama, kad iki 2025 metų ES užbaigs visas savo institucijų reformas ir konsoliduos save kaip politinį vienetą, tačiau Sąjungą skaldys nesutarimai tarp šalių narių, kurios turės visiškai skirtingus nacionalinius interesus. Be to, ES bus jaučiamas demokratijos deficitas, todėl Sąjunga bus stipri ekonominė galia, tačiau turės mažai realios tarptautinės įtakos.
Be to, perspėjama, kad tokiu atveju, jei euroskeptikai nebus įtikinti gilesnės ekonominės, politinės bei socialinės integracijos nauda, tai ES taps tik vidaus nesutarimų kamuojamu „milžinu molinėmis kojomis“. Šie nesutarimai neleis paversti turimos ekonominės galios realia tarptautine politine įtaka.
Be to, spėjama, kad Europos viešosioms paslaugoms bei gerovės sistemai kils pavojus, nes vis augs išlaidos, skirtos išmokoms iš darbo rinkos pasitraukiantiems jauniesiems gimdytojams. Tai gali priversti peržiūrėti visą Europos socialinės gerovės modelį, kuris po Antrojo pasaulinio karo tapo kertiniu Europos politinės vienybės akmeniu.
Be to, augs išlaidos ir pensininkams, todėl gali būti peržiūrimos sveikatos apsaugos ir pensijų sistemos.
Negana to, Europai kils problemų sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis integruojant imigrantus, ypač musulmonus. Dėl to Europa gali sugrįžti prie siauros nacionalizmo politikos.
Spėjama, kad iki 2025 metų visi ES bandymai diversifikuoti savo energetikos šaltinius neatneš daug naudos. „Europa 2025 metais liks itin priklausoma nuo Rusijos energetikos šaltinių, nepaisant pastangų skatinti energijos vartojimo efektyvumą, naudoti atsinaujinančius energetikos šaltinius bei mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą“, - skelbiama prognozėje.
Tokia situacija lems, kad dalis pagrindinių ES šalių, kaip, tarkime, Italija ar Vokietija, kreips vis didesnį dėmesį į Maskvą. Tačiau Sąjungai gali kilti pavojus, jei Rusijos kompanijos nesugebės įgyvendinti savo įsipareigojimų dėl pernelyg mažų investicijų į dujų gavybą, ar grėsmė, kad Eurazijos energetikos sektorių graužianti korupcija persimes ir į Vakarus.
Organizuotas nusikalstamumas nurodomas kaip vienas didžiausių pavojų visai ES. Spėjama, kad kai kurių ES valstybių, veikiausiai esančių Rytų Europoje, vyriausybes netgi gali užvaldyti organizuotos nusikaltėlių grupės.