• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Federalinės priežiūros tarnybos inspektoriai nustatė, kad septyni iš aštuonių Irako atkūrimo projektų, kuriuos Jungtinės Valstijos skelbia sėkmingai vykdančios, nebevyksta taip kaip turėtų, sekmadienį praneša laikraštis "The New York Times".

REKLAMA
REKLAMA

Anot laikraščio, to priežastys - santechnikos arba elektros įrangos gedimai, tinkamos techninės priežiūros stoka, akivaizdus grobstymas arba be darbo palikta gulėti brangi įranga.

REKLAMA

Kaip rašo "The New York Times", šie duomenys rodo, kad inspektoriai pirmą kartą nustatė, jog įvairūs projektai, pradedant gimdymo namų ir baigiant Irako specialiųjų pajėgų kareivinių arba oro uosto elektros generavimo stoties statyba, kadaise oficialiai skelbti sėkmingais, jau mažiausiai pusmetį po šio pareiškimo tinkamai nevykdomi.

REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, inspektoriai nustatė, kad naujiems oro uosto elektros generatoriams išleista beveik 12 mln. dolerių (30,3 mln. litų), iš kurių 8,6 mln. dolerių (21,7 mln. litų) kainavęs turtas jau nebeveikia.

Kitu atveju Erbilo ligoninėje sumontuota sudėtinga deguonies tiekimo sistema atsisakė naudotis patys medicinos darbuotojai - jie inspektoriams paaiškino nepasitikintys naująja įranga ir toliau naudoja nesaugiai sandėliuojamus deguonies balionus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak Irako rekonstrukcijos specialiojo generalinio inspektoriaus tarnybos pareigūnų, atrinktųjų projektų, kainuojančių apie 150 mln. dolerių (beveik 380 mln. litų), negalima laikyti statistiniu kriterijumi, parodančiu, kaip amerikiečiams sekasi atkurti Iraką, tačiau visa ši veikla kelia rimtų abejonių.

REKLAMA

"Šios pirmosios patikros rodo, kad mums ir kitiems kilęs susirūpinimas, kaip irakiečiai šiems projektams naudoja mūsų investicijas, yra pagrįstas", - cituojami specialiojo generalinio inspektoriaus tarnybos vadovo Stuarto Boweno (Stiuarto Boueno) jaunesniojo žodžiai.

Gauti duomenys bus apibendrinti ketvirčio ataskaitoje, kurią S.Boweno tarnyba pateiks pirmadienį. S.Bowenas laikraščiui taip pat sakė nurodęs inspektoriams išplėsti savo įgaliojimus ir grįžti pakartotinai patikrinti projektų praėjus daugiau nei pusmečiui po jų įgyvendinimo.

REKLAMA

"The New York Times" rašo, kad inspektoriai rimtų pažeidimų aptiko ne tik oro uoste, ligoninėje ir specialiųjų pajėgų kareivinėse, bet ir dviejuose projektuose, vykdomuose karo bazėje netoli Nasirijos, viename projekte, įgyvendinamame Chilos armijos naujokų ėmimo centre, ir dar viename - Mosulo policijos nuovadoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Panašu, kad dauguma ataskaitoje minimų problemų nesusijusios su sabotažu ir yra prastai pastatytų pirminių konstrukcijų, nedidelio masto grobstymo, techninės priežiūros stokos ir paprasčiausio aplaidumo padarinys.

JAV ambasadoje Bagdade įsikūręs biuras, prižiūrintis atkuriamuosius Irako darbus, inspektorių pateikiamus duomenis neigia ir nesutinka su visomis generalinio inspektoriaus rekomendacijomis, tarp jų ir tokiomis, jog amerikiečiai turėtų irakiečiams patarti, kaip naikinti atliekas ar net prižiūrėti grindis.

"Tokias rekomendacijas kaip, pavyzdžiui, kiek vandens naudoti grindims išplauti ar kaip naikinti medicinines atliekas galima palaikyti kišimusi arba mėginimu smulkmeniškai kontroliuoti irakiečių veiksmus, kurių mes nė nemanome per daug kontroliuoti", - rašo ambasadoje įsikūrusios Irako rekonstrukcijos valdymo tarnybos generalinis direktorius Williamas Lynchas (Viljamas Linčas), rašo "The New York Times".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų