JAV siaučia rekordiniai ir mirtini gaisrai: liepsnos su žemes sulygino miestus

Jungtinėse Valstijose toliau siaučia rekordiniai ir mirtini miškų gaisrai. Liepsnos kai kur su žeme sulygino ištisus miestus – dabar juose gelbėtojai ieško žmonių kūnų. Gaisras Amerikoje pelenais jau pavertė plotą prilygstantį trečdaliui Lietuvos, o iki gaisrų sezono pabaigos dar liko keli mėnesiai.

Matyti, kaip dega tavo miestas – išties siaubingas vaizdas. Liepsnojantys namai ir šalikelėje palikti automobiliai filmuojami Oregono valstijoje, Molallos mieste. Čia namus buvo priversti palikti 9000 miesto gyventojų ir dabar ši vieta, skelbiama, jau primena pelenais padengtą vaiduoklių miestą.

Oregone šią savaitę gaisrai jau išdegino didesnį nei  360 tūkst. hektarų plotą – tai dvigubai daugiau nei vidutiniškai šioje valstijoje išdega per metus, pastarąjį dešimtmetį.

Čia matote, kaip paieškos ir gelbėjimo komandos šukuoja gaisro nuniokotus Finikso rajonus. Ieško kūnų.

O šis vaizdas filmuojamas greitkelyje tarp Medfordo ir Talento miestų. Oregone šią savaitę liepsnos nusinešė mažiausiai 6 gyvybes, bet dar dešimtys žmonių laikomi dingusiais.

Vis dėlto prasčiausia situacija Kalifornijoje, kur liepsnos išdegino jau 1,3 mln. hektarų miškų ir gyvenviečių plotą. Liepsnos sunaikino tūkstančius namų, dešimtis nedidelių miestų. Valstijoje ugniagesiai kovoja su kone 30 didelių gaisrų. Čia ugniagesiai pluša Bjuto apygardoje.

„Gaisras vis dar liepsnoja. Ir kitoje kelio pusėje yra židinys, kurio visai nenorėjome išvysti. Bet mus gelbėja tai, kad virš mūsų yra dūmų sluoksnis ir jis šiek tiek slopina liepsnas“, – kalbėjo kapitonas Danas Thompsonas.

O šios milžiniškos liepsnos niokoja Andželo nacionalinio parko augalija. Kai kurios šio parko vietos gaisrų nėra mačiusios jau 6 dešimtmečius – bet šis gaisrų sezonas JAV vakarų pakrantei išties rekordinis. Skaičiuojama, kad gaisrai čia jau išdegino daugiau nei 2 mln. hektarų miškų – tai trečdalis Lietuvos ploto. O iki gaisrų sezono pabaigos Valstijose dar liko 4 mėnesiai.

Oficialiai šiuose gaisruose jau žuvo mažiausiai 27 žmonės, bet prognozuojama skaičius gali smarkiai išaugti, mat liepsnos Kalifornijos, Oregono ir Vašingtono valstijose atkirto dideles teritorijas, kuriose galiu būti užspeisti žmonės.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų