• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV dešiniojo sparno respublikonų grupė trečiadienį pradėdama retą procesą pristatė apkaltos JAV krašto saugumo sekretoriui straipsnius dėl jo sprendimų pietinės sienos klausimu.

JAV dešiniojo sparno respublikonų grupė trečiadienį pradėdama retą procesą pristatė apkaltos JAV krašto saugumo sekretoriui straipsnius dėl jo sprendimų pietinės sienos klausimu.

REKLAMA

Apkalta JAV vyriausybės pareigūnui praėjusį kartą buvo surengta prieš beveik 150 metų.

Respublikonai jau seniai yra nusitaikę į krašto saugumo sekretorių Alejandro Mayorkasą – dėl to, ką jie vadina augančia imigracijos krize. Į JAV iš kaimyninės Meksikos bando patekti rekordiškai daug migrantų, daugiausia iš Pietų ir Centrinės Amerikos.

Respublikonai kaltina sekretorių praradus sienos „operatyvinę kontrolę“ ir kritikuoja demokratų bandymus atšaukti visuomenės sveikatos nuostatas, pagal kurias pandemijos metu buvo ribojamos galimybės siekti prieglobsčio, be to, yra nepatenkinti kontraktų dėl sienos Meksikos pasienyje statybų nutraukimu.

„Matote sistemingą Jungtinių Amerikos Valstijų geografinio vientisumo naikinimą“, – sakė rezoliucijos projektą pateikęs kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Atstovų Rūmų narys Andy Biggsas.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes nekontroliuojame savo pietinės sienos. Ją kontroliuoja Meksikos nusikalstami narkotikų karteliai“, – pareiškė jis.

Tai jo antras bandymas surengti apkaltą A. Mayorkasui; pirmasis buvo 2021 metais, kai demokratai dar kontroliavo Atstovų Rūmus.

REKLAMA

Atstovų Rūmų pirmininką respublikoną Keviną McCarthy (Keviną Makartį), kurio pozicijos itin susiskaldžiusioje partijoje yra istoriškai netvirtos, kraštutiniai dešinieji spaudžia pateikti rezoliuciją dėl apkaltos balsavimui.

Per JAV istoriją apkalta vyriausybės nariui buvo surengta tik kartą – karo reikalų sekretoriui Williamui W. Belknapui 1876 metais. Senatas jį išteisino.

Naujas bandymas galėtų pasibaigti apkalta Atstovų Rūmuose, tačiau nėra šansų, kad A. Mayorkasas būtų nuteistas ir atleistas per vėlesnį procesą demokratų kontroliuojamame Senate.

REKLAMA
REKLAMA

JAV muitinės ir sienų apsaugos tarnyba pranešė, kad per fiskalinius 2022 metus, kurie pasibaigė rugsėjį, prie sienos buvo atlikta 2,8 mln. vykdomųjų veiksmų – dvigubai daugiau nei 2019-aisiais, keturiskart daugiau nei 2020-aisiais ir 41 proc. daugiau nei 2021-aisiais.

„Šie skaičiai parodo, kad [prezidento Joe] Bideno administracija neturi sienos operatyvinės kontrolės“, – anksčiau sakė Atstovų Rūmų Teismų komiteto pirmininkas Jimas Jordanas.

J. Bidenas sausio mėnesį apsilankė prie sienos ir paskelbė apie naują imigracijos planą, pagal kurį JAV įsileistų po 30 tūkst. migrantų iš Kubos, Haičio, Nikaragvos ir Venesuelos per mėnesį, jei šie migrantai dėl to kreiptųsi savo šalyse ir turėtų rėmėją Amerikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų