REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos pirmadienį išreiškė nusivylimą tuo, kad mažytė Ramiojo vandenyno pietuose esanti Nauru valstybė nusprendė diplomatiškai pripažinti nebe Taivaną, o Kiniją.

Jungtinės Valstijos pirmadienį išreiškė nusivylimą tuo, kad mažytė Ramiojo vandenyno pietuose esanti Nauru valstybė nusprendė diplomatiškai pripažinti nebe Taivaną, o Kiniją.

REKLAMA

„Nors Nauru vyriausybės sausio 15-osios veiksmas nutraukti savo diplomatinius santykius su Taivanu yra suverenus sprendimas, jis vis dėlto yra nuviliantis“, – sakė JAV valstybės departamentas.

Taivanas yra patikimas, panašiai mąstantis ir demokratinis partneris. KLR (Kinijos Liaudies Respublika) dažnai žarsto pažadus mainais į diplomatinius santykius, [bet] jie galiausiai lieka netesėti“, – sakoma JAV valstybės departamento pareiškime.

Nauru vyriausybė anksčiau pirmadienį paskelbė, kad nebepripažins Taivano „kaip atskiros šalies“ ir kad šią savarankišką salą laikys „neatimama Kinijos teritorijos dalimi“.

REKLAMA
REKLAMA

Tai pastiprina Pekino ambicijas regione ir tikriausiai bus laikoma svarbiu Kinijos manevru, nes Nauru buvo viena iš nedaugelio likusių valstybių, oficialiai diplomatiškai pripažįstančių Taibėjų.

REKLAMA

Pekinas antradienį pareiškė, kad Jungtinių Valstijų išreikštas nusivylimas yra šmeižtas prieš Kiniją.

Vašingtonas „daro viską, kad apšmeižtų ir apšmeižtų Kinijos diplomatines pastangas, ir užtaria Taivaną, kad šis plėstų savo erdvę tarptautinėje arenoje“, eilinėje spaudos konferencijoje sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Mao Ning.

Kinija demokratiškai valdomą Taivaną laiko savo teritorijos dalimi ir yra pažadėjusi vieną dieną jį susigrąžinti, prireikus – jėga.

Pekinas nepalaiko santykių su Taivaną pripažinusiomis šalimis ir pastaraisiais metais deda daugiau pastangų diplomatiškai izoliuoti Taibėjų.

REKLAMA
REKLAMA

„Jungtinės Valstijos atvirai daro neatsakingas pastabas apie suverenios valstybės savarankiškai priimtą sprendimą“, – sakė Mao Ning.

„Tai šiurkščiai pažeidžia „vienos Kinijos“ principą, tuo rimtai kišamasi į Kinijos vidaus reikalus ir šiurkščiai pažeidžiamos pagrindinės tarptautinių santykių normos“, – pridūrė ji.

„Kinija yra labai nepatenkinta ir tvirtai tam priešinasi“, – teigė ji.

12,5 tūkst. gyventojų turintis Nauru yra tarp mažiausių pasaulio valstybių. Ši sala yra už maždaug 4 tūkst. km į šiaurės rytus nuo Sidnėjaus.

Taivanas ir Kinija varžosi dėl sąjungininkų Ramiojo vandenyno regione, siūlydami dosnius pagalbos paketus ir paramą žemės ūkio bei švietimo vystymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų