JAV perspėjo: Irano laukia tokios problemos, kokių dar nėra turėję

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas, svarstantis galimybę pasitraukti iš Irano branduolinio susitarimo, antradienį pareiškė, kad jei šiitiška respublika atnaujins savo branduolinę programą, susidurs su tokiomis problemomis, kokių dar nėra turėjusi.

D. Trumpas šį griežtą įspėjimą paskelbė Baltųjų rūmų Ovaliajame kabinete po pokalbio su šalyje viešinčiu Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu, su kuriuo aptarė šį 2015 metais pasirašytą tarptautinį susitarimą, konfliktą Sirijoje ir prekybos klausimus.

Per bendrą spaudos konferenciją D. Trumpas neparodė nepalaikantis E. Macrono pozicijos, kad JAV pajėgos turėtų ilgiau ilgiau likti Sirijoje. Prieš kelias savaites paskelbęs, kad išves amerikiečių karius iš šios karo krečiamos šalies, antradienį D. Trumpas sakė, kad pokalbio metu Prancūzijos vadovas jam akcentavo, jog nuo džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ išvaduotų teritorijų kontrolę gali perimti Iranas.

„Keliausime namo, – sakė D. Trumpas. – Tačiau norime palikti aiškų ir ilgalaikį pėdsaką“.

E. Macronas savo ruožtu sakė, kad JAV ir Prancūzija bendromis jėgomis įveiks terorizmą, suvaržys Šiaurės Korėjos ir Irano masinio naikinimo ginklų programas ir drauge dirbs planetos labui, veikiausiai turėdamas galvoje savo pastangas įtikinti Vašingtoną peržiūrėti savo sprendimą pasitraukti iš Paryžiaus klimato sutarties.

Žurnalistų paklaustas, ar galėtų atsisakyti ketinimo pasitraukti iš Irano branduolinio susitarimo, D. Trumpas pareiškė: „Žmonės žino mano požiūrį į Irano susitarimą... Tai beprotystė, absurdas. Jis apskritai neturėjo būti sudarytas“.

Prancūzija ir kitos Europos valstybės deda pastangas išsaugoti svarbų tarptautinį susitarimą su Iranu dėl jo branduolinės programos. D. Trumpas sužlugdys šį susitarimą, jeigu iki galutinio termino – gegužės 12 dienos – nepratęs šiitiškai respublikai anksčiau taikytų sankcijų atidėjimo.

JAV prezidentas grasina tai padaryti, jeigu Europos sostinės nesutiks papildyti susitarimo griežtesnėmis Irano raketų programos ir būsimų branduolinio kuro sodrinimo pajėgumų priežiūros priemonėmis.

REKLAMA

Iranas savo ruožtu pareiškė, kad yra pasirengęs atnaujinti bombų gamybai tinkamo urano sodrinimą, jei JAV pasitrauks iš susitarimo.

Be to, Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas antradienį įspėjo D. Trumpo administraciją, kad pasitraukdama iš šio susitarimo Amerika labai pakenks deryboms su Šiaurės Korėja, nes tai parodys, kad Vašingtonas nesilaiko pažadų.

Kalbėdamas viešai D. Trumpas leidžia suprasti dar nepriėmęs galutinio sprendimo dėl Irano susitarimo. Pasak jo, „niekas nežino“, kaip jis pasielgs atėjus nustatytam galutiniam terminui paskelbti Amerikos poziciją.

Tačiau prezidentas priminė E. Macronui apie, jo nuomone, šio susitarimo trūkumus - kad pasirašytas dokumentas nesprendžia problemų dėl Irano balistinių raketų ir jo veiksmų Jemene bei Sirijoje problemų.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2018-04-25 10:44:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Trumpas deda skersa ant Europos ir jos vadovu.
Atsakyti
0

r
real
2018-04-26 08:58:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
tarptautinės sutarties vienašališkas nutraukimas - tai spjūvis Tarptautinei Galingųjų bendruomenei, ar ji su tuo taikysis ? Vien Prancūzijai sutarties laužymas kainuos N milijardų ir stagnaciją, nes kylantis Iranas jau šiandien yra padaręs milžiniškų užsakymų Prancūzijoje. Žydai išprievartavo Trampą, siekia karo, sugriauti Iraną kaip jau padaryta su Iraku, Sirija, Libija. Bet Iranas daug stipresnis, turi rimtų sąjungininkų, pasekmės gali būti nenuspėjamos. Prisimenu, kaip žydai "nachalino" Obamą, vietoj sutarties siūlė karą, tas vargšas vos neverkė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų