JAV pasiūlė rekordinę sumą už rusų nusikaltėlį

JAV Valstybės departamentas ir Federalinis tyrimų biuras (FTB) pasiūlė 3 mln. dolerių atlygį už informaciją, kuri padėtų suimti arba nuteisti Rusijos pilietį Jevgenijų Bogačiovą, o ši premija yra didžiausia, kada nors pasiūlyta JAV institucijų dėl kibernetinio sukčiavimo bylos.

FTB jau anksčiau buvo paskelbusi J.Bogačiovo paiešką. Jungtinės Valstijos jį kaltina vadovavus kompiuterinių įsilaužėlių tinklui „GameOver Zeus“, kuris, kaip manoma, pavogė iš internetinės bankininkystės sąskaitų daugiau negu 100 mln. dolerių per kibernetinius įsilaužimus 12-oje šalių.

„Šis atlygio pasiūlymas patvirtina JAV vyriausybės įsipareigojimą patraukti atsakomybėn dalyvaujančius organizuotame nusikalstamume – ar jie slapstytųsi internete, ar užsienyje“, – sakoma Valstybės departamento pranešime.

Kaltinimai J.Bogačiovui buvo iškelti federalinių institucijų Pitsburgo mieste Pensilvanijos valstijoje. Jis kaltinamas sąmokslu, įsilaužimu į kompiuterines sistemas, internetiniu sukčiavimu ir pinigų plovimu dėl jo numanomo administratoriaus vaidmens „GameOver Zeus“ tinkle.

REKLAMA

FTB nurodė, kad tiems nusikaltimams galiausiai buvo užkirstas kelias padedant IT milžinėms, tokioms kaip „Microsoft“ ir „Symantec“.

J.Bogačiovui taip pat iškelti federaliniai kaltinimai dėl bankinio sukčiavimo sąmokslo Nebraskos valstijos mieste Omahoje, susiję su jo numanoma veikla ankstesniame kibernetinių atakų tinkle „Jabber Zeus.“

FTB pareigūnai sakė manantys, kad J.Bogačiovas tebėra Rusijoje.

Pasak tyrėjų, nusikaltėliai, pasinaudodami klaidinančiais elektroniniais laiškais, užkrėtė žalingomis programomis iki 1 mln. kompiuterių, įgydami galimybę juos valdyti ir išgauti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės sistemų duomenis bei vogti sąskaitose laikomas lėšas.

Kai kurie saugumo ekspertai sakė, kad tos žalingos programos vėl buvo pradėtos platinti tuojau po to, kai FTB ėmėsi veiksmų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
a
aha
2015-02-25 12:55:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
tik ruskis ir moka geriausiai vogti,atimti,sunaikinti.Tai pas juos ju genuose.Baisi valstybe,nemastanti tauta...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų