• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Valstijos palaiko Jungtinių Tautų ir kitų raginimus nustatyti demilitarizuotą zoną Ukrainos pietryčiuose esančioje Zaporižios atominėje elektrinėje ir jos apylinkėse, kurias šiuo metu yra okupavusios Rusijos pajėgos, ketvirtadienį pranešė Valstybės departamentas.

Jungtinės Valstijos palaiko Jungtinių Tautų ir kitų raginimus nustatyti demilitarizuotą zoną Ukrainos pietryčiuose esančioje Zaporižios atominėje elektrinėje ir jos apylinkėse, kurias šiuo metu yra okupavusios Rusijos pajėgos, ketvirtadienį pranešė Valstybės departamentas.

REKLAMA

„Toliau raginame Rusiją sustabdyti visas karines operacijas Ukrainos branduoliniuose objektuose arba netoli jų ir grąžinti visą kontrolę Ukrainai, taip pat  palaikome ukrainiečių raginimus nustatyti aplink atominę elektrinę demilitarizuotą zoną“, – sakė Valstybės departamento atstovė.

Kyjivas: naujausias Zaporižios AE apšaudymas apgadino radiacijos matuoklius

Rusijos pajėgoms vėl apšaudžius Zaporižios atominės elektrinės kompleksą Ukrainos pietryčiuose buvo pažeisti „keli radiacijos matuokliai“, ketvirtadienį pranešė Kyjivo branduolinės energetikos agentūra.

Agentūra „Enerhoatom“ pabrėžė, kad nauji smūgiai pataikė arti vieno iš šešių reaktorių jėgainėje, kurią šiuo metu tebekontroliuoja Rusijos pajėgos.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešime sakoma, kad buvo pataikyta į nutekamųjų vandenų siurblinę ir pastebėtas „didelis uždūmijimas“. Be to, buvo apgadinti keli spinduliuotės matuokliai, informavo tarnyba.

REKLAMA

Promaskvietiška administracija vėl apkaltino Ukrainą 

Vienas Maskvos primesto administracijos pareigūnas ketvirtadienį apkaltino Ukrainos pajėgas apšaudžius  artilerijos sviediniais ir raketomis Zaporižios atominę elektrinę Rusijos pajėgų kontroliuojamoje Chersono srities dalyje.

Kijevas savo ruožtu pareiškė, kad šis incidentas yra nauja Rusijos pajėgų ataka.

Ukrainos prezidento Volodymyro „Zelenskio kovotojai dar kartą smogė Zaporižios atominei elektrinei ir teritorijai netoli branduolinio komplekso“, per latformą „Telegram“ parašė prorusiškos administracijos narys Vladimiras Rogovas.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Ukrainos branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“ savo pranešime parašė, kad „rusai vėl apšaudė Zaporižios atominę elektrinę“.

„Užfiksuoti penki „atskriejimai“ jėgainės komendatūros rajone – visiškai šalia suvirinimo vietos ir spinduliuotės šaltinių saugyklės. Nedidelėje teritorijoje užsidegė žolė, bet, laimei, niekas nenukentėjo“, sakoma pranešime.

„Dar penki „atskriejimai“ įvyko priešgaisrinio dalinio, esančio netoli Zaporižios AE, rajone. Dėl apšaudymo stotyje nepavyko laiku pakeisti pamainos... dėl darbuotojų saugumo autobusai su kitos pamainos personalu buvo apgręžti važiuoti atgal į Enerhodarą. Kol padėtis galutinai normalizuosis, darbą tęs ankstesnės pamainos darbuotojai“, – pridūrė „Enerhoatom“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Agentūra pažymėjo, kad padėtis elektrinėje valdoma.

„Informacija, kurią akimirksniu pradėjo platinti priešo vieši šaltiniai, neva panikos apimtas personalas palieka elektrinę, yra melaginga ir manipuliuojanti, – rašo „Enerhoatom“. – Tai irgi ginklas, kuriuo rusai stengiasi sunaikinti Zaporižios AE, todėl pasitikėkite tik oficialiais šaltiniais.“

Agentūra taip pat paneigė pranešimus, neva po apšaudymo kilo gaisras viename iš elektrinės blokų.

REKLAMA

Didžiausią Europoje Zaporižios atominę elektrinę nuo pirmųjų karo dienų yra užėmusi Rusijos kariuomenė. Pastarosiomis savaitėmis ji vėl atsidūrė kovų centre. Antradienio naktį rusams sudavus smūgių netoli elektrinės žuvo mažiausiai 14 žmonių.

Trečiadienį Didžiojo septyneto (G-7) grupė, vienijanti pasaulio labiausiai išsivysčiusias ekonomikas, perspėjo, kad Maskvos tęsiama elektrinės okupacija „kelia pavojų regionui“, ir paragino grąžinti objektą Ukrainos kontrolei.

Įtampa sugrąžino prisiminimus apie tuometinėje sovietinėje Ukrainoje 1986 metais įvykusią avariją Černobylio atominėje elektrinėje, per kurią žuvo šimtai žmonių, pasklido didžiulis kiekis radioaktyvių teršalų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų