JAV įspėjo Rusiją: jei Navalnas mirs, sulauksite pasekmių Rusija išsakė savo poziciją

JAV prezidento Joe Bideno nacionalinio saugumo patarėjas Jake'as Sullivanas sekmadienį įspėjo, kad Rusija sulauks „pasekmių“, jei mirs pataisos kolonijoje bado streiką paskelbęs Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.  

„Kalbant apie konkrečias priemones, kurių imsimės, svarstome įvairias priemones. Šiuo metu neketinu apie tai viešai kalbėti, tačiau mes pranešėme, kad jei p. Navalnas mirs, bus pasekmių“, – televizijai CNN sakė jis.

Vasario mėnesį įkalintas aršiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas kovo 31 dieną paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

Rusija: Navalnas „nemirs kalėjime“

Bado streiką paskelbęs Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas „nemirs kalėjime“, sekmadienį transliuotojui BBC pareiškė Rusijos ambasadorius Londone.

Garsiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas, 44 metų A. Navalnas kovo 31 dieną pradėjo bado streiką, reikalaudamas tinkamo medikamentinio gydymo dėl nugaros skausmų bei tirpstančios rankos ir kojos.

„Žinoma, jis nemirs kalėjime, bet galiu pasakyti, kad p. Navalnas elgiasi kaip chuliganas“, – pareiškė Rusijos ambasadorius Andrejus Kelinas.

„Viso to tikslas yra atkreipti į save dėmesį – kai jis sako, kad šiandien skauda kairė ranka, o rytoj – jau koja“, - kalbėjo diplomatas.

ES išreiškė susirūpinimą blogėjančia A. Navalno sveikata 

Europos Sąjunga (ES) sekmadienį pareiškė, kad pranešimai apie blogėjančią Rusijos pataisos kolonijoje bado streiką paskelbusio Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sveikatą kelia „didelį susirūpinimą“ ir pareikalavo jį „nedelsiant ir besąlygiškai paleisti“.  

ES diplomatijos vadovas Josepas Borrellis pranešė, kad šis klausimas įtrauktas į pirmadienį rengiamo nuotolinio ES šalių užsienio reikalų ministrų susitikimo darbotvarkę. 

REKLAMA

A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

A. Navalno gydytojai šeštadienį įspėjo, kad jis „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja.

 

 


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-04-18 18:50:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV policija kiekviena savaite zudo negrus, bet verkia del Rusijos fasisto.
Atsakyti
-11

P
Pensininkas
2021-04-18 18:18:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul pensininkas Bidenas susitvarko pas save,o tada tegul ziuri kas dedasi kitur.Per savaite nusaunama po 8 zmones,o jis nesiima jokiu priemoniu.Senelis yra senelis.Nebe taip dirba smegenine.Kadangi as esu pensininkas,tai zinau pagal save.
Atsakyti
-10

E
Egiux
2021-04-18 18:04:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Putinas galėtų sakyt jei šaudynės nesiliaus JAV
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų