JAV imasi Covid-19 plano: beveik kiekvienam skirs po 1200 eurų

Už Atlanto senatoriai patvirtino rekordinį Amerikos istorijoje pagalbos nuo pandemijos  nukentėjusiems žmonėms planą. Pagal jį – beveik kiekvieną amerikietį netrukus pasieks beveik 1200 eurų vienkartinė išmoka, taigi 4 asmenų šeima gaus apie 4500 eurų. 

Šie ikipandeminį gyvenimą primenantys vaizdai iš Floridos Majami Bičo. Nepaisant to, kad amerikiečiai dar toli gražu nenugalėjo COVID – čia atvykę poilsiautojai ir vietiniai bando pabėgti nuo problemų ir bent trumpam pamiršti karantiną. Sąlygos palankios – respublikonų kontroliuojamoje valstijoje niekada nebuvo privaloma dėvėti kaukių, o rekomendacijos čia mažai kam rūpi. Šylant orams – linksmybių daugėja ir epidemiologai jau baiminasi pasekmių.

„Nežinau ar žmonės perai pasimokė. Bent jau mes žinome, kad jaunimas nedėvės kaukių. Norėtume, kad dėvėtų, bet jie tik nori linksmintis“, – sako Majami Bičo meras Dan Gelber.

Vieni skuba ilsėtis, kiti – eilėse vakcinų laukia. Čia jau Los Andželas, Kalifornijos valstija. Amerikiečiams aktyviai vykdant vakcinavimo kampaniją – čia ekspertai pastebi įdomių tendencijų: aiškėja, kad rajonuose, kur gyvena mažumos – paskiepytų kur kas mažiau, o kai kur smarkiai trūksta vakcinų. Štai iki vasario pabaigos valstijoje buvo paskiepyti 23 proc. lotynų amerikiečių, ir 5,5 proc. afroamerikiečių, o pirmą skiepą gavusių kaukaziečių – 33 proc.

Tuo metu Vašingtone senatoriai po rekordiškai ilgų – beveik 12 val. trukusių debatų pritarė rekordiniam – beveik 2 trilijonų dolerių – prezidento Bideno ir demokratų COVID gelbėjimo planui: „Už balsavo 50, prieš 49. Įstatymui pritarta.“

Pagal planą artimiausiu metu beveik kiekvieną amerikietį pasieks 1400 dolerių, tai yra beveik 1200 eurų vienkartinė išmoka. Pavyzdžiui keturių asmenų šeima gaus maždaug 4500 eurų. O per pandemiją darbą praradę amerikiečiai gaus 250 eurų subsidijas kas savaitę. Numatytos lėšos ir mokykloms, ir valstijų biudžeto skylėms kamšyti.

REKLAMA

„Šiame plane numatytos priemonės pagreitins vakcinų gamybą ir platinimą, kad kuo greičiau paskiepytume kiekvieną amerikietį. Manau turėsime pakankamai vakcinų iki gegužės vidurio“, – kalbėjo JAV prezidentas Joe Biden.

O čia jau Izraelis. Šalies premjeras Benjaminas Netanyahu sako, kad gyvenimas grįžta į savo vėžes.

„Vakcinų pasai, atidaromi restoranai, grįžimas prie gyvenimo. Tiesa dar reikia saugotis, dėvėti kaukę, laikytis atstumo. Bet jau nedaug liko: dar reikia paskiepyti kelis šimtus tūkstančių 50-mečių ir būsime įveikę pirmą etapą“, – teigė Izraelio premjeras Benjamin Netanyahu.

Optiminstines žinutes premjeras siunčia likus porai savaičių iki rinkimų. Žada, kad šalyje daugiau nebus karnatino, nors svreikatos ekspertai perspėja per daug neatsipalaiduoti. Izraelyje pirmą vakcinos nuo COVID dozę jau gavo 53 proc. žmonių. Turintys vakcinavimo skiepus kviečiami atsipalaiduoti. Ne visiems tokia tvarka patinka.

„Bus A klasės žmonės ir B klasės žmonės. Vakcinuotieji ir ne. Tikiuosi viskas greitai išsispręs.“

O štai toks šėlsmas šią naktį vyko Amsterdame, nepaisant to, kad Nydelanduose pastaruoju metu daugėja susirgimų dėl naujų koronaviruso mutacijų. Tiesa 1300 žmonių šokiai pagal elektroninę muziką ne policininkų aptiktas nelegalus vakarėlis – o vyriausybės vykdomas eksperimentas, kuriame dalyvaujantis jaunimas – lyg bandomieji triušiai.

Visi diskotekoje šokantys žmonės – užregistruoti, turi specialią sekimo įrangą ir šviežią neigiamą COVID testą. Šokių teritorija suskirstyta į 6 skirtingas zonas, kuriose galioja skirtingi atstumo laikymosi ir judėjimo suvaržymai. O po 5 dienų visi šie jaunuoliai privalo dar kartą atlikti COVID testą. Išanalizavę žmonių judėjimą, kontaktus ir viruso plitimą – jei toks bus – Nyderlandų mokslininkai ieškos būdų, kaip žmonėms atverti tokias pramogas.

„Atmosfera fantastiška. Smagu būti čia po metų be renginių. Tikėkimės, kad tai kažko naujo pradžia“, – džiaugėsi eksperimento dalyvis Rob Van Wijk.

 

Panašūs eksperimentai bus vykdomi ir futbolo varžybų ir kitų renginių metu. Tuo metu barai ir restoranai Nyderlanduose vis dar uždaryti nuo spalio vidurio. Paskutines 6 sav. visoje šalyje  nuo 9 val. vakaro galioja komendanto valanda.


Rašyti komentarą...
T
Tiksliau...
2021-03-07 20:58:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau pernai ismokejo po 1200 dol. kiekvienam, ir sausio pradzioje po 600. Tai ko nepaminit? Tipo demokratai lb geri...o respublikonai nieko nedare...
Atsakyti
0

I
Is Europos
2021-03-07 22:31:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
A lietuviams Lietuva išmokėjo bib... i akį, ir vis vien visi už Lietuvą patrijotai cha:)))
Atsakyti
0

A
Andrius
2021-03-08 06:33:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va taip brangieji o ne vien verslus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų