J. Bidenas perspėjo Rusiją, kad laiko lieka vis mažiau A. Jaceniukas: Rusija siekia sužlugdyti rinkimus Ukrainoje (papildyta 16.45)

 Kijeve viešintis JAV viceprezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį pareiškė, kad Rusijai lieka „mažai laiko“ pasiekti pažangą, vykdant savo įsipareigojimus, prisiimtus Ženevos taikos konferencijoje praeitą savaitę, kad būtų sumažinta įtampa Ukrainos krizėje.

Ragindamas Maskvą atitraukti karius, sutelktus prie sienos su Ukraina, taip pat pereiti nuo žodžių prie veiksmų, siekiant prorusiškų separatistų nusiginklavimo tos šalies rytuose, J.Bidenas sakė per spaudos konferenciją, jog tolesni Rusijos provokuojantys veiksmai gali lemti dar didesnę kainą ir izoliaciją.

„Labiau provokacinis elgesys ves prie didesnės kainos ir izoliacijos“, - pažymėjo J.Bidenas.

(15.41) Rusija siekia sužlugdyti rinkimus Ukrainoje, sako premjeras Jaceniukas 

Ukrainos premjeras Arsenijus Jaceniukas antradienį pareiškė, kad Rusijos specialiosios pajėgos, veikiančios rytų Ukrainoje, siekia sužlugdyti gegužės 25 dieną planuojamus surengti prezidento rinkimus, ir paragino Maskvą jas atitraukti.

Per spaudos konferenciją po susitikimo su JAV viceprezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) A.Jaceniukas taip pat paragino Rusiją išvesti savo pajėgas iš Krymo, kurį Maskva aneksavo praėjusį mėnesį, ir „užversti šį gėdingą puslapį“.

REKLAMA

„Tuo, kas dabar vyksta rytuose ir tuo, ką palaiko Rusija, yra siekiama sužlugdyti prezidento rinkimus“, – kalbėjo A.Jaceniukas.

„Mes reikalaujame, kad mūsų kaimynai rusai nedelsiant atšauktų savo specialiąsias pajėgas, kurios yra rytuose, išvestų kariuomenę iš Krymo ir užverstų šį gėdingą puslapį, kuriame Rusijos kariuomenė užėmė Ukrainos teritoriją“, – sakė jis.

Premjeras padėkojo Jungtinėms Valstijoms už paramą, sulaukus pagalbos pasiūlymo iš J.Bideno, kurio vizitas turėtų padėti užtikrinti rinkimų sėkmę ir kovoti su, jo žodžiais, endeminės korupcijos Ukrainoje „vėžiu“.

„Ukrainos vyriausybė supranta, kad pinigai yra duodami tik toms šalims, kurios tikrai kovoja su korupcija“, – pareiškė A.Jaceniukas.

„Vienas pagrindinių vyriausybės ir naujo prezidento uždavinių bus kova ir pergalė prieš korupciją“, – kalbėjo jis.

Pasak A.Jaceniuko, jis pasisako už „plačiausią įmanomą“ bendradarbiavimą su JAV ir ES kompanijomis energetikos sektoriuje, kad sumažėtų Ukrainos priklausomybė nuo Rusijos gamtinių dujų.

(16.45) ES ragina greitai įgyvendinti Ženevos susitarimą dėl Ukrainos

Europos Sąjunga antradienį paragino visas šalis skubiai įgyvendinti Ženevos sutartyje numatytus įsipareigojimus, kuriais siekiama sumažinti krizę Ukrainoje.

„Mes raginame visas šalis gerbti Ženevoje pasiekto susitarimo terminus ir sąlygas“, – pareiškė ES užsienio politikos vadovės Catherine Ashton (Katrin Ešton) atstovas.

„Viskas, kas yra toje sutartyje, turi būti įgyvendinta“, – sakė Michaelas Mannas (Maiklas Manas), ir pridūrė: „Mes matėme pirminių (sutarties) įgyvendinimo ženklų ir tai yra gerai“.

Tačiau įtampa rytinėje Ukrainoje neslūgsta, o Rusija yra kaltinama, kad nesilaiko praėjusią savaitę pasirašytos Ženevos sutarties sąlygų, pagal kurias prorusiškieji kovotojai turi nusiginkluoti ir palikti užimtus vyriausybinius pastatus.

Savo ruožtu Maskva sako, jog Jungtinės Valstijos ir ES kelia grėsmę susitarimui, drąsindamos Kijevo vyriausybę atsisakyti savo įsipareigojimų.

REKLAMA

Paklaustas, ar problemos dėl susitarimo įgyvendinimo reiškia, kad ES ketina greičiau sugriežtinti sankcijas Rusijai, M.Mannas atsakė, kad „procesas tebevyksta“.

„Kaip bus su sankcijų terminais labai priklausys nuo to, kas vyks pačioje Ukrainoje“, – pareiškė atstovas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų