Izraelis vėl apšaudė „Hamas“ taikinius Gazos Ruože

Izraelio tankai trečiadienį apšaudė dvi palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ pozicijas Gazos Ruože, aktyvistams padegus palei neramios sienos pastatytos apsauginės tvoros pamatus, sakė Izraelio kariuomenės atstovai.

Anot jų, du įtariami padegėjai sienos su Izraeliu nekirto, tačiau izraeliečių tankai atsakė ugnimi į du „Hamas“ stebėjimo punktus.

„(Izraelio kariuomenė) itin griežtai vertina bet kokius mėginimus apgadinti apsauginę tvorą ir saugumo infrastruktūrą“, – sakė izraeliečių pareigūnai.

Apšaudymas įvyko praėjus dienai nuo kito incidento, kai Izraelio kariai sulaikė tris peiliais ir granatomis ginkluotus palestiniečius, prasmukusius iš Gazos Ruožo per tvorą.

Pasak kariuomenės atstovų, palestiniečiai buvo suimti netoli Izraelio ginkluotųjų pajėgų bazės, esančios apie 20 km nuo sienos su Gazos Ruožu. Policija savo ruožtu paskelbė nuotraukų, kuriuose matyti konfiskuotos rankinės granatos, peiliai ir replės vielai kirpti.

Pastaruoju metu palei sieną su Gazos Ruožu padaugėjus incidentų, kadangi palestiniečiai pyksta dėl JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimo gruodį pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine.

REKLAMA

Šeštadienį grupė palestiniečių kirto sieną ir mėgino padegti sunkiąją techniką. Izraelio lėktuvai savo ruožtu smogė Gazos Ruožą kontroliuojančios organizacijos „Hamas“ taikiniams.

Be to, sekmadienį dėl artilerijos ugnies iš Gazos Ruožo suveikė Izraelio priešraketinės gynybos sistema „Geležinis kupolas“, o Izraelio tankas atsakė ugnimi į „Hamas“ taikinį.

Šie incidentai įvyko Izraeliui įtemptai laukiant kasmetinių „Žemės dienos“ protestų. Jais palestiniečiai pamini šešių beginklių arabų demonstrantų nužudymą Izraelyje 1976 metais.

Protestai turi prasidėti ateinantį penktadienį, o Gazos Ruožo gyventojai raginami susijungti į masinę eiseną ir žygiuoti apsauginės tvoros link.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų