gazos ruožo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gazos ruožo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gazos ruožo“.
REKLAMA
Kuveitas uždraudė filmą „Mirtis ant Nilo“ dėl kino žvaigždės Gal Gadot  Kuveitas uždraudė filmą „Mirtis ant Nilo“ dėl kino žvaigždės Gal Gadot

Kuveitas uždraudė filmą „Mirtis ant Nilo“ dėl kino žvaigždės Gal Gadot

Savaitgalį Lietuvos kinuose pasirodysiantis psichologinis trileris „Mirtis ant Nilo“ (angl. „Death on the Nile“) yra paremtas vienu garsiausių britų rašytojos Agatos Kristi kūrinių, tačiau Kuveito socialinės žiniasklaidos vartotojai reikalauja filmo nerodyti, remdamiesi Izraelio aktorės Gal Gadot komentarais išsakytais per 2014 m. vykusį Gazos Ruožo konfliktą.
2022-02-09

Izraelis po raketų atakų smogė „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože

Izraelis vėlų šeštadienio vakarą apšaudė „Hamas“ taikinius Gazos Ruožo pietuose po to, kai iš palestiniečių anklavo buvo paleistos kelios raketos, pranešė šaltiniai saugumo pajėgose ir kariuomenė. „Naikintuvai, sraigtasparniai ir tankai apšaudė raketų gamybos vietą ir karinius postus, priklausančius teroristinei „Hamas“ organizacijai“, – pranešė Izraelio kariuomenė.
2022-01-02

Po atakų padegamaisiais balionais Izraelis smogė Gazos Ruožui

Izraelis praeitą naktį surengė aviacijos smūgių islamistų judėjimo „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože, atsakydamas į padegamųjų balionų leidimą iš palestiniečių anklavo, sukėlusių gaisrų žydų valstybės pietinėje dalyje, anksti šeštadienį pranešė kariškiai. „Atsakydami į nuolatinį padegamųjų balionų leidimą iš Gazos į Izraelį visą dieną, Izraelio gynybos pajėgų naikintuvai ką tik smogė vienam „Hamas“ kariniam kompleksui ir raketų leidimo vietai“, – sakoma izraeliečių kariuomenės pranešime.
2021-08-07

Taika Gazos ruože tęsiasi: tūkstančiai gyventojų bando grįžti namo

Šventoje žemėje antrą dieną tęsiasi trapios paliaubos tarp ir Izraelio pajėgų ir Hamas kovotojų. O tūkstančiai Gazos ruožo gyventojų pirmą kartą po 11-kos dienų bombardavimo bando grįžti namo.  Regiono valdžia sako, kad atstatyti subombarduotą enklavą prireiks ne vienerių metų, o Jungtinės Tautos perspėja, kad paramos reikės dešimtims tūkstančių.
2021-05-22

Apie pusantro šimto žmonių šeštadienį išreiškė paramą Palestinai

Apie pusantro šimto žmonių, šeštadienį susirinkę į akciją sostinės Vinco Kudirkos aikštėje, išreiškė paramą Palestinai. Mitingo dalyviai, laikydami Palestinos vėliavėles ir plakatus, skandavo „Laisvę Palestinai!“, aikštėje prie Vyriausybės buvo išdėlioti vaikų bateliai, simbolizuojantys per raketų antskrydžius gegužę Gazos Ruože žuvusius vaikus, taip pat kitų civilių aukas.
2021-05-22

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba paragino Izraelį ir palestiniečius nutraukti karo veiksmus

JT Saugumo Tarybos valstybių narių atstovai sekmadienį susitikę padėčiai Artimuosiuose Rytuose aptarti paragino įsiplieskusio konflikto šalis – Izraelį ir Gazos Ruožo palestiniečių grupuotes – nedelsiant nutraukti karo veiksmus bei rasti politinį konflikto sprendimą. „Jungtinės Valstijos ragina visas šalis užtikrinti civilių saugumą ir gerbti tarptautinę humanitarinę teisę“, – sakė JAV ambasadorė Jungtinėse Tautose Linda Thomas-Greenfield.
2021-05-16

Berlyne sulaikyti 59 propalestiniškų protestų dalyviai

Per savaitgalį Berlyne vykusias Palestinos šalininkų demonstracijas, kilus smurtiniams susirėmimams, buvo sulaikyti 59 asmenys, o dešimtys policininkų sužeisti, sekmadienį pranešė policija. Pasak policijos, šeštadienio popietę Vokietijos sostinės Noikelno rajone viename iš kelių mitingų dėl aštrėjančio konflikto Artimuosiuose Rytuose susirinko apie 3 500 žmonių. Policijai pamėginus išsklaidyti protestuotojus, pastarieji ėmė mėtyti akmenis, butelius ir petardas ir sužeidė 93 pareigūnus.
2021-05-16

Gazos Ruože žuvo daugiausiai palestiniečių nuo susirėmimų pradžios

Gazos Ruože per Izraelio sekmadienį surengtus antskrydžius žuvo mažiausiai 33 palestiniečiai, įskaitant aštuonis vaikus, ir tai yra didžiausias vienos paros aukų skaičius nuo bombardavimo pradžios prieš beveik savaitę, pranešė vietos valdžia.
2021-05-16

Per Izraelio antskrydžius Gazos Ruože sekmadienį žuvo 17 žmonių

Per Izraelio antskrydžius Gazos Ruože sekmadienį žuvo 17 palestiniečių, o bendras aukų skaičius nuo pirmadienio pasiekė 174, pranešė šio pajūrio anklavo Sveikatos apsaugos ministerija. Tarp žuvusiųjų yra 47 vaikai, nurodė pareigūnai.
2021-05-16

Gazos Ruožo kovotojai paleido dar dešimtis raketų į Izraelio pietinę dalį

Gazos Ruožo kovotojai antradienį paleido dar apie 40 raketų į Izraelio pietinę dalį, kur buvo lengvai sužeisti mažiausiai du žmonės, pranešė dienraštis „The Times of Israel“. Kaip pranešama, raketos taip pat apgadino pastatų pietiniuose Ašdodo ir Aškelono miestuose.
2021-05-11
REKLAMA
REKLAMA

Iš Gazos į Izraelį paleistos dvi raketos

Palestinos radikalai sekmadienio pavakarę iš Gazos Ruožo į Izraelio teritorijoje paleido dvi raketas, pranešė Izraelio armijos spaudos tarnyba. „Gazos Ruožui kaimyninėse teritorijose įsijungus oro pavojaus sirenoms, pranešame, kad iš Gazos Ruožo į Izraelio teritoriją buvo paleistos dvi raketos“, – teigiama pranešime. Izraelio oro gynybos pajėgos po kiek laiko pranešė apie sėkmingą vienos jų perėmimą. Informacijos dėl antrosios raketos kol kas nėra.
2020-07-05

Izraelis po apšaudymo raketomis surengė antskrydžių Gazos Ruože

Izraelio karo aviacija šeštadienį sudavė smūgių Gazos Ruože, pranešė šalies kariuomenė, kuri nurodė, jog tai buvo atsakas į raketas, paleistas iš šio „Hamas“ kontroliuojamo palestiniečių anklavo. Po to, kai JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija pristatė savo taikos Artimuosiuose Rytuose planą, kurį palestiniečiai piktai atmetė, įtampa regione gerokai padidėjo.
2020-02-16

Surengtas antskrydis: Izraelis atakavo „Hamas“ bazę

Izraelio aviacija ketvirtadienį paryčiais atakavo palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ bazės bunkerius. Antskrydis surengtas po to, kai iš šios teritorijos pirmą kartą nuo gegužės pradžios buvo paleista raketa, pranešė žydų valstybės kariškiai. Izraelio karo lėktuvai atakavo „požeminę infrastruktūrą“ bazės teritorijoje Gazos Ruožo pietuose, rašoma kariškių išplatintame pranešime.
2019-06-13

„Eurovizijos“ transliacijos metu – programišių smūgis: sukėlė tikrą sąmyšį

Izraelyje kompiuteriniams įsilaužėliams antradienį pavyko per „Eurovizijos“ pirmojo pusfinalio transliaciją internetu paleisti melagingą perspėjimą apie neva gresiančią raketų ataką, o šalies visuomeninis transliuotojas dėl šio incidento apkaltino Gazos Ruožą kontroliuojantį islamistų judėjimą „Hamas“. Transliuotojui KAN rodant Tel Avive vykusį renginį pasirodė palydovinė šio miesto nuotrauka, ant kurios buvo pavaizduotas dūmų debesis, iš kurio buvo galima suprasti, kad įvyko raketos smūgis.
2019-05-15

Iš Gazos Ruožo paleistos kelios raketos, Izraelis rengia atsakomuosius smūgius

Gazos Ruožo kovotojai šeštadienį paleido apie 50 raketų Izraelio link, bet dešimtis jų numušė žydų valstybės oro erdvės gynybos priemonės, pranešė izraeliečių kariškiai. Kariuomenė anksčiau pranešė atsakiusi aviacijos smūgiu prieš „du raketų leidimo įrenginius“ palestiniečių anklave. Kol kas neaišku, ar kurioje nors pusėje esama aukų. Šis apsikeitimas ugnimi įvyko po penktadienį Gazos Ruože vykusių pasienio protestų, kurie buvo smurtingiausi per kelias pastarąsias savaites.
2019-05-04

Izraelis po sprogimų pasienyje smogė taikiniams Gazos Ruože

Palestiniečiams vėlų šeštadienio vakarą apmėčius sprogstamaisiais užtaisais Gazos Ruožą ir Izraelį skiriančią sieną, Izraelio kariuomenė ankstų sekmadienio rytą surengė antskrydžius prieš islamistų judėjimo „Hamas“ pozicijas Gazoje. Tuo tarpu Gazos sveikatos apsaugos ministerija pranešė, jog mirė per susirėmimus su Izraelio pajėgomis anksčiau sužeistas palestinietis.
2019-03-24

Izraelis smogė „Hamas“ taikiniui po raketos paleidimo iš Gazos Ruožo

Izraelio kariuomenės sraigtasparnis smogė vienam islamistų judėjimo „Hamas“ patikros postui Gazos Ruože po raketos paleidimo iš palestiniečių anklavo žydų valstybės link, šeštadienį pranešė izraeliečių kariškiai. Pranešime sakoma, kad anksčiau Izraelio gynybos pajėgos (IDF) užfiksavo raketos paleidimą iš Gazos Ruožo ir kad toks incidentas yra pirmasis per ilgesnį kaip mėnesio laikotarpį. „Neseniai buvo nustatyta, kad buvo įvykdytas (raketos) paleidimas iš Gazos Ruožo link Izraelio.
2018-12-29

Protu nesuvokiamas žiaurumas: palestiniečiams paskirtos Viduramžių bausmės

Palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo Gazos Ruožo karo teismas pirmadienį šešis žmones, įskaitant moterį, nuteisė pakarti už kolaboravimą su Izraeliu, pranešė pareigūnai. Iš viso už „kolaboravimą su okupacija“ buvo nuteista 14 žmonių, kurių šešiems skirtos mirties bausmės pakariant, paskelbė Gazos Ruožo vidaus reikalų ministerija.
2018-12-03

Gazos Ruožo pajėgų smūgiai grasina sužlugdyti taikos pastangas

Gazos Ruože atsinaujinęs smurtas grasina sužlugdyti pastangas užbaigti daug mėnesių trukusius neramumus, Izraelio aviacijos smūgiams užmušus tris palestiniečius ir sunaikinus islamistų judėjimo „Hamas“ televizijos pastatą, o palestiniečių kovotojų leidžiamoms raketoms antradienį nusinešus mažiausiai vieno žmogaus gyvybę.
2018-11-13

Izraelio premjeras „Hamas“ grasina „labai stipriais smūgiais“

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu po naujo smurto Gazos Ruožo pasienyje sekmadienį pagrasino „labai stipriais smūgiais“ šią teritoriją kontroliuojančiam palestiniečių islamistų judėjimui „Hamas“. „Hamas“, regis, nesuprato žinutės – jei šios atakos nesiliaus, jie bus sustabdyti kitokiu būdu, labai, labai stiprių smūgių forma“, – per savaitinį vyriausybės posėdį sakė B. Netanyahu.
2018-10-14

Gazos Ruože mirė Izraelio karių ugnies sužeistas palestiniečių paauglys

Per protestus Izraelio ir Gazos Ruožo pasienyje izraeliečių karių pašautas palestiniečių paauglys šeštadienį mirė nuo patirtų sužalojimų, pranešė islamistų judėjimo „Hamas“ kontroliuojamos palestiniečių teritorijos Sveikatos apsaugos ministerija. Kaip nurodoma ministerijos pranešime, 17-metis Mohmenas al Hamsas buvo sužeistas šūviu į krūtinę per penktadienį netoli Rafacho miesto Gazos Ruožo pietuose įvykusius protestus.
2018-07-28

Turkijos prezidentas apkaltino Izraelį fašizmu: abipusis priešiškumas neslopsta

 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pavadino Izraelį „fašistiškiausia, rasistiškiausia“ pasaulio valstybe, Izraelio parlamentui priėmus naują įstatymą, kuriuo šalis apibrėžiama kaip žydų tautos nacionalinė valstybė. „Ši priemonė be mažiausios galimybės suabejoti parodė, kad Izraelis yra sionistiškiausia, fašistiškiausia, rasistiškiausia valstybė pasaulyje“, – sakydamas kalbą savo valdančiosios partijos nariams pareiškė R. T. Erdoganas.
2018-07-24

Po kruvinų protestų prie Gazos Ruožo sienos Izraelis sudavė aviacijos smūgių

Izraelio kariuomenė pranešė šeštadienį paryčiais surengusi Gazos Ruože aviacijos smūgių prieš islamistų judėjimą „Hamas“ po ankstesnę dieną vykusių audringų protestų prie bendros sienos, per kuriuos buvo nušautas vienas palestinietis paauglys ir sužeistas izraelietis karys. Penktadienį prie sienos vykę protestai buvo ypač audringi: buvo sužeista daug palestiniečių demonstrantų, o iš Gazos Ruožo į Izraelio pietinę dalį buvo paleista raketų ir minosvaidžių sviedinių.
2018-07-14

Izraelio lėktuvai smogė „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože

Izraelio karo lėktuvai pirmadienį smogė devyniems islamistų judėjimo „Hamas“ kariniams taikiniams Gazos Ruožo šiaurinėje dalyje, kovotojams vėl paleidus padegamųjų aitvarų iš šio palestiniečių anklavo į žydų valstybės teritoriją, pranešė kariškiai. Tarp antskrydžio taikinių buvo du „Hamas“ kariniai objektai ir viena šaudmenų gamybos vieta, sakoma kariuomenės pranešime. Izraeliečiai nepateikė informacijos, ar per šiuos smūgius nukentėjo žmonių.
2018-06-18

Izraelis smogė daugiau kaip 30 Gazos Ruožo „karinių taikinių“

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė smogusi daugiau kaip 30 „karinių taikinių“ Gazos Ruože, atsakydama į virtinę raketų ir apšaudymą minosvaidžiais iš šio palestiniečių anklavo. Izraelio kariuomenės atstovas Jonathanas Conricusas žurnalistams sakė, kad palestiniečių raketų ir minosvaidžių ugnis buvo pati intensyviausia nuo 2014-ųjų karo, lygiai kaip ir Izraelio atsakas.
2018-05-29

Izraelio aviacija smogė „Hamas“ taikiniams Gazos Ruože

Izraelis ketvirtadienį pranešė, kad jo aviacija praėjusią naktį atakavo palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ kompleksą Gazos Ruože. Antskrydis buvo surengtas po to, kai iš tos teritorijos buvo apšaudyti izraeliečių kariai ir kulkosvaidžių ugnimi padaryta žalos vienam pastatui. „Izraelio armija smogė „Hamas“ priklausantiems taikiniams Gazos Ruožo šiaurėje, įskaitant teroristų infrastruktūros ir ginklų gamybos objektus“, – rašoma kariškių išplatintame pranešime.
2018-05-17

Turkijos prezidentas pasmerkė pasaulio „tylą“ dėl „Izraelio tironijos“

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį išpeikė tarptautinės bendruomenės „tylą“ dėl dešimčių palestiniečių žūties palei Gazos Ruožo sieną nuo Izraelio kariuomenės ugnies. „Jei ir toliau bus tylima apie Izraelio tironiją, pasaulis greitai nugrims į chaosą, kur viešpataus banditizmas“, – per vakarienę Ankaroje pareiškė R. T. Erdoganas.
2018-05-17

Popiežius sako labai nerimaujantis dėl smurto Artimuosiuose Rytuose

Popiežius Pranciškus trečiadienį sakė, kad labai nerimauja dėl smurto eskalavimo Artimuosiuose Rytuose, kur Izraelio kariai nušovė 60 Gazos Ruožo gyventojų, protestavusių prieš JAV ambasados perkėlimą į Jeruzalę. „Labai nerimauju dėl įtampos eskalavimo Šventojoje Žemėje ir Artimuosiuose Rytuose, ir dėl smurto rato, dar labiau atitolinančio mus nuo taikos, dialogo ir derybų kelio“, – per savaitinę audienciją Vatikane sakė popiežius.
2018-05-16

Kruvini susirėmimai: Izraelio pasienyje daugėja žuvusių

    Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad per audringus protestus prie sienos su Izraeliu pirmadienį, Jeruzalėje vykstant JAV ambasados atidarymui, žuvusių palestiniečių skaičius išaugo iki 52.   Dešimtys tūkstančių žmonių pirmadienį dalyvavo protestuose palei Gazos Ruožą. Per 2 400 žmonių buvo sužeista. Tai buvo kruviniausia Izraelio ir Palestinos konflikto dienų nuo 2014-ųjų karo Gazos Ruože.
2018-05-14

Aktorė Portman pareiškimas nustebino pramogų pasaulį

JAV aktorė Natalie Portman, šįmet pelniusi žydų Nobelio premija vadinamą apdovanojimą, paskelbė, kad birželį numatytoje jo įteikimo ceremonijoje Jeruzalėje nedalyvaus protestuodama prieš Izraelio premjero politiką.
2018-04-21

Naikintuvai po „bandymo infiltruotis“ smogė „Hamas“

Izraelio naikintuvai pirmadienį smogė vienam palestiniečių judėjimo „Hamas“ „kariniam taikiniui“ Gazos Ruožo šiaurėje, pranešė kariškiai. Kariuomenė nurodę, kad taip buvo reaguojama į palestiniečių infiltraciją pro sieną ir bombų padėjimą. Pranešimų iš Gazos Ruožo apie žalą ar aukas kol kas nebuvo. Izraelio smūgis buvo suduotas kitą dieną po to, kai įtariamieji Gazos Ruožo šiaurėje kirto sieną ir paliko „sprogstamųjų užtaisų“, kuriuos rado armija.
2018-04-09

Izraelis vėl apšaudė „Hamas“ taikinius Gazos Ruože

Izraelio tankai trečiadienį apšaudė dvi palestiniečių islamistų judėjimo „Hamas“ pozicijas Gazos Ruože, aktyvistams padegus palei neramios sienos pastatytos apsauginės tvoros pamatus, sakė Izraelio kariuomenės atstovai. Anot jų, du įtariami padegėjai sienos su Izraeliu nekirto, tačiau izraeliečių tankai atsakė ugnimi į du „Hamas“ stebėjimo punktus.
2018-03-28

Izraelio pajėgos sunaikino iš Gazos Ruožo vedantį tunelį

Aviacijos smūgiais ir kitomis priemonėmis sunaikintas tunelis, iškastas iš Gazos Ruožo į Izraelį ir toliau į Egipto teritoriją, pranešė kariškiai. Izraelio kariškių atstovas Jonathanas Conricusas sakė, kad tunelis priklausė palestiniečių islamistų judėjimui „Hamas“, kuris juo ketino naudotis išpuoliams ir kontrabandos gabenimui. Tokiais tuneliais anksčiau naudotasi išpuoliams rengti. J. Conricusas sakė nežinąs, ar naikinant dar tebekasamą tunelį, kas nors nukentėjo.
2018-01-14

Paviešino paslaptingojo dailininko nupieštą D. Trumpą

Ar gatvės menininkas Banksy (Banksis) vėl kirto pažįstamai teritorijai? Du piešiniai, kuriuose pavaizduotas prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas), penktadienį, atsirado ant Izraelio statomos Vakarų Kranto sienos, netoli viešbučio, kurį paslaptingasis menininkas apipaišė anksčiau šiais metais. Naujieji piešiniai, panašūs į Banksy ankstesnius piešinius, atsirado pakrašty Betliejaus, Palestinos miesto kur siena yra pastatyta iš milžiniškų cemento blokų.
2017-08-04

Pasikeitė „Hamas“ smogikų vadas

Palestiniečių islamistų judėjimas „Hamas“ pirmadienį išsirinko vadovu Gazos Ruože savo sukarinto sparno narį, griežtosios linijos šalininką, pranešė „Hamas“ pareigūnai. „Yahya Sinwaras buvo išrinktas vadovauti „Hamas“ politiniam biurui Gazos Ruože“ ir pakeis ankstesnį lyderį Ismailą Haniyą, nurodė pareigūnai. Pastarasis daugelio apžvalgininkų laikomas labiausiai tikėtinu pretendentu tapti aukščiausiuoju „Hamas“ lyderiu ir pakeisti tremtyje gyvenantį dabartinį vadovą Khaledą Meshaalą.
2017-02-13

Izraelis: žymi labdaros organizacija finansuoja „Hamas“

Izraelis ketvirtadienį apkaltino garsios tarptautinės organizacijos filialo Gazoje vadovą, kad šis milijonus dolerių iš užsienio pervedė judėjimui „Hamas“ ir jo kariniam sparnui. Izraelio vidaus saugumo tarnyba „Shin Bet“ tvirtina, kad krikščionių labdaros organizacijai „World Vision“, turinčiai daugiau kaip 40 tūks. darbuotojų pasaulyje, duodami 7,2 mln. JAV dolerių (6,5 mln. eurų), kasmet būdavo pervedami „Hamas“, kuris dalį jų skyrė Gazos Ruožo vadovybės karinei kampanijai prieš Izraelį.
2016-08-04

Skandalas Izraelyje: byra „ekstremistine tapusi vyriausybė“

Izraelio aplinkos ministras Avi Gabbay penktadienį paskelbė, jog traukiasi iš posto, nes dėl griežtosios linijos nacionalisto Avigdoro Liebermano paskyrimo gynybos ministru kabinetas tapo „ekstremistine vyriausybe“. A.Gabbay, priklausantis centro dešiniajai partijai „Kulanu“ („Mes visi“), nėra parlamento narys, todėl jo atsistatydinimas nepaveiks valdančiosios dešiniojo sparno koalicijos turimos daugumos.
2016-05-27

Ekspertai paskelbė labiausiai tikėtiną „EgyptAir“ lėktuvo dingimo priežastį

Mįslingas oro bendrovės „EgyptAir“ dingimas ketvirtadienį paryčiais pakeliui iš Paryžiaus į Kairą gali būti aiškinamas įvairiai, bet ekspertai sako, kad labiausiai tikėtina priežastis yra teroro ataka. Tiek Prancūzija, tiek Egiptas pastaraisiais mėnesiais buvo svarbūs islamo ekstremistų taikiniai.
2016-05-19

Izraelio lyderis pasidžiaugė: palestiniečių atakų mažėja

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį sakė, kad palestiniečių išpuolių prieš izraeliečius skaičius reikšmingai sumažėjo, tačiau pridūrė, kad šiuos Izraelio saugumo tarnybos „Shin Bet“ duomenis cituoja atsargiai, nes „tendencija gali būti apversta“. Prasidedant savaitiniam vyriausybės posėdžiui, premjeras pasakė, kad ministrams bus pateikti vidaus saugumo agentūros „Shin Bet“ duomenys, rodantys „reikšmingą teroristinių atakų apimties sumažėjimą“. Šią tendenciją B.Netanyahu aiškino Iz...
2016-04-10

Lietuvės atsivertimą į judaizmą aplinkiniai stebėjo lyg serialą su neaiškia pabaiga

 Kai sriubos virimą nutraukia pavojaus sirenos, kai vietoj pogulio ant sofutės tenka bėgti į požeminę slėptuvę nuo karo, kai meilę vyrui, už kurio ištekėjai, vėl ir vėl tenka įrodinėti religinei rabinų komisijai... Jums Lietuvoje toks gyvenimo ritmas gal ir atrodo keistas, bet, jeigu apsistotumėte Rananoje, mieste Vidurio Izraelyje, prie to greitai priprastumėte. LRT televizijos laidą „Emigrantai“ čia pasikvietė tautietė Rima Bliumenzon.
2015-01-22

Izraelį sukrėtė kruvinas teroro išpuolis Jeruzalėje

Penki izraeliečiai žuvo per kruviniausią pastarųjų kelerių metų išpuolį Jeruzalėje, kai du pistoletu ir mėsos kapoklėmis ginkluoti palestiniečiai antradienį siautėjo tarp tikinčiųjų Jeruzalės sinagogoje. Tai buvo reta ataka prieš maldos vietas, sukrėtusi visą šalį ir padidinusi nuogąstavimus, kad ir taip kruvinas izraeliečių ir palestiniečių konfliktas įgauna pavojingą religinę dimensiją.
2014-11-19

Gazos ruožo atstatymo paradoksas

 Spalį Kaire susirinkę tarptautinės bendruomenės atstovai – Norvegija, JAV, Kataras, kitos šalys ir Europos Sąjunga – pažadėjo skirti net 5,4 milijardo JAV dolerių Gazos Ruožui atstatyti. Šių metų vasarą Izraelio vykdyta operacija „Apsauginė riba“ (Protective edge) ir taip prastą Gazos Ruožo infrastruktūrą dar labiau suniokojo, taip pat žuvo per 2000 žmonių.
2014-11-03

Izraelis sunaikino du dangoraižius Gazoje

Izraelis bombardavo du daugiaaukščius Gazoje, kur buvo įsikūrę dešimtys butų ir parduotuvių, vienas pastatas buvo sulygintas su žeme, o kitas smarkiai apgriautas. Antskrydis buvo surengtas Izraeliui intensyvinant jau septynias savaites trunkančią savo kampaniją už tai, kad būtų nutrauktas „Hamas“ vykdomas jo teritorijos apšaudymas raketomis iš Gazos Ruožo. Kariuomenės tikslių smūgių taikiniais daugiaaukščiai pastatai tapdavo ir anksčiau, tik jie likdavo nesugriauti.
2014-08-26

Izraelio aviacijos smūgis nusinešė Gazos Ruožo kovotojų vado žmonos ir vaiko gyvybes

Islamistų judėjimas „Hamas“ trečiadienį pranešė, kad Izraelio aviacijos smūgis užmušė vieno Gazos Ruožo kovotojų vado žmoną ir vaiką, žlugus susitarimui dėl laikino ugnies nutraukimo ir įstrigus deryboms Kaire dėl tvaresnių paliaubų.
2014-08-20

Izraelis atnaujino Gazos Ruožo puolimą (papildyta)

(15.15) Izraelis nutraukė paliaubas Gazos Ruože dėl žydų kario pagrobimo Izraelio armija penktadienį paskelbė, kad tris dienas turėjusios trukti trapios paliaubos su Gazos Ruožo kovotojais buvo nutrauktos praėjus vos kelioms valandoms po jų paskelbimo, kaltindama palestiniečių ekstremistus vieno žydų kario pagrobimu. Atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar paliaubos baigėsi, armijos atstovas Peteris Lerneris (Pėteris Lerneris) atsakė: „Taip. Mes tęsiame savo veiksmus toje teritorijoje.
2014-08-01

Gazos Ruožas: problema su išeitimi, nepatogia Izraeliui

Ant Gazos Ruožo gyventojų nuo liepos pradžios krenta bombos: prasidėjus Izraelio vykdomai operacijai „Apsauginė riba“ (angl. Protective edge), žuvusių palestiniečių skaičius jau viršijo 700, sužeistų – 4000. Izraelis teigia, kad taip norima sustabdyti Gazos Ruožą valdančios „Hamas“ į jo teritoriją leidžiamas raketas, kurios iki šiol Izraelyje sužeidė dešimt žmonių ir vieną užmušė.
2014-07-28

„Hamas“ atmetė Izraelio ugnies nutraukimo Gazos Ruože pratęsimą

 „Hamas“ sekmadienį anksti ryte atmetė Izraelio sprendimą 24 valandoms pratęsti ugnies nutraukimą Gazos Ruože ir sakė, kad Izraelio tankai visų pirma turi atsitraukti iš šios palestiniečių teritorijos.
2014-07-27

Gazos Ruože žuvusiųjų skaičius viršijo 1 000

 Gazos Ruože per paliaubas iš namų griuvėsių ištraukus dar daugiau kaip 100 lavonų, žuvusiųjų skaičius šeštadienį viršijo tūkstantį, pranešė medikai. Šiurpi riba buvo peržengta 19-tą konflikto tarp Izraelio ir palestiniečių judėjimo „Hamas“ dieną, per 12 valandų trukusias paliaubas, kurios sudarė sąlygas Gazos Ruožo gyventojams patikrinti savo namų griuvėsius.
2014-07-27

Gazos Ruože per paliaubas iš griuvėsių ištraukti 85 lavonai

 Visame Gazos Ruože šeštadienį per pirmąją 12 valandų trukmės humanitarinių paliaubų pusę iš griuvėsių buvo ištraukti mažiausiai 85 žuvę palestiniečiai, pranešė medikai. Gelbėjimo tarnybų atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra) sakė, kad 85 lavonai buvo nuvežti į ligonines Gazos Ruožo šiaurinėje, centrinėje ir pietinėje dalyse, taip pat – Gazos mieste, bet tikimasi, kad žuvusiųjų skaičius dar didės.
2014-07-26

Konfliktas Gazos Ruože: žuvo 18 vienos šeimos narių

 Izraelio tankams šeštadienį apšaudant pietinę Gazos Ruožo dalį, žuvo 18 palestiniečių iš vienos šeimos, pranešė Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija – prieš tai, kai įsigaliojo 12 valandų humanitarinės paliaubos, dėl kurių susitarė Izraelis ir „Hamas“. Ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra (Ašrafas Kudra) sakė, kad 18 al Najarų (Nadžarų) šeimos narių nuo ketvirtadienio buvo įstrigę savo namuose Chuzaatos kaime į rytus nuo Chan Jūniso ir kad daug kitų žmonių per šaudymą iš Izraelio ...
2014-07-26
Į viršų