naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu antradienį perspėjo, kad žydų valstybė suintensyvins smūgius, nutaikytus į Gazos Ruožą valdantį islamistų judėjimą „Hamas“, dviem izraelietėms žuvus per raketų atakas iš palestiniečių anklavo.

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu antradienį perspėjo, kad žydų valstybė suintensyvins smūgius, nutaikytus į Gazos Ruožą valdantį islamistų judėjimą „Hamas“, dviem izraelietėms žuvus per raketų atakas iš palestiniečių anklavo.

REKLAMA

„Nuo vakar kariuomenė surengė šimtus atakų prieš „Hamas“ ir [grupuotę] „Islamo džihadas“ Gazoje... Ir mes toliau intensyvinsime savo atakų galią“, – sakoma premjero biuro paskelbtame B. Netanyahu vaizdo kreipimesi.

Ministras pirmininkas pridūrė, kad „Hamas“ „bus smogta būdais, kurių jie nesitiki“.

Izraelio lyderis pasisakė paskelbus, kad dvi moterys žuvo pietiniame Aškelono mieste per raketų, paleistų iš Gazos Ruožo, smūgius. Dar 10 izraeliečių buvo sužeisti.

„Smerkiame dviejų izraeliečių moterų žūtį ir prašome jūsų laikytis nurodymų dėl saugumo“, – kreipdamasis į izraeliečius sakė B. Netanyahu, sudalyvavęs saugumo pasitarime šalies pietuose.

REKLAMA

„Hamas“ nurodė antradienio popietę per penkias minutes paleidęs 137 raketas į Aškeloną ir šalimais esantį Ašdodo miestą. Tokia masine raketų salve buvo siekiama viršyti Izraelio oro erdvės gynybos sistemos pajėgumus.

REKLAMA

Izraeliečių kariuomenė savo ruožtu suintensyvino aviacijos smūgius prieš įtariamas „Hamas“ ir „Islamo džihado“ pozicijas Gazos Ruože. Anklavo sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, kad nuo pirmadienio per tokius smūgius žuvo mažiausiai 26 žmonės, įskaitant devynis vaikus. Izraelis nurodė, kad 16 šių žuvusiųjų buvo kovotojai.

„Eliminavome vadų, smogėme daugeliui svarbių taikinių ir nusprendėme atakuoti smarkiau bei didinti atakų tempą“, – sakė B. Netanyahu.

REKLAMA

Kariuomenė prie sienos su palestiniečių anklavu sutelkė papildomų pajėgų, o gynybos ministras Benny Gantzas nurodė mobilizuoti 5 000 atsargos karių.

Pastangos užtikrinti paliaubas

Nors įtampa tarp konfliktuojančių šalių didėjo, pareigūnai sakė, kad Egiptas stengiasi tarpininkauti deryboms dėl ugnies nutraukimo.

Prieš naujausias raketų atakas ir aviacijos smūgius pirmadienį Jeruzalėje prie Al Aksos mečetės, trečios švenčiausios islamo vietos, kelias valandas tęsėsi palestiniečių demonstrantų ir Izraelio policijos susirėmimai, per kuriuos buvo sužeista šimtai žmonių. Smurtą, kaip ir anksčiau, pakurstė priešingų stovyklų reiškiamos teisės į rajonus Jeruzalėje, kuri yra jau dešimtmečius besitęsiančio izraeliečių ir palestiniečių konflikto emocinė ašis.

REKLAMA
REKLAMA

Didėjančius neramumus žymėjo praeitą naktį Izraelio arabiškuose rajonuose vykusios demonstracijos, per kurias daugybė protestuotojų smerkė žydų valstybės saugumo pajėgų veiksmus prieš palestiniečius. Šie Izraelio piliečių arabų protestai buvo vieni didžiausi šalyje per kelerius pastaruosius metus.

Izraelis ir "Hamas" nuo 2007-ųjų, kai islamistai užgrobė kontrolę Gazos Ruože, kariavo jau tris kartus, neskaitant daugelio mažesnių susirėmimų. Vėliausios kovos paprastai per kelias dienas liaudavosi, paprastai padedant užkulisiniams tarpininkams - Katarui, Egiptui ir kitoms šalims.

REKLAMA

Vienas egiptiečių pareigūnas patvirtino, kad jo šalis mėgina padėti susitarti dėl paliaubų. Vis dėlto pareigūnas, pageidavęs neviešinti jo vardo, sakė, kad Izraelio veiksmai Jeruzalėje komplikuoja šias pastangas.

Vienas palestiniečių saugumo pareigūnas, taip pat kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, patvirtino, kad dedamos pastangos pasiekti paliaubas.

Dar prieš pažadėdamas naujų smūgių B. Netanyahu buvo perspėjęs, kad kovos veiksmai gali „tęstis dar kurį laiką". Kariuomenės atstovas pulkininkas leitenantas Jonathanas Conricusas antradienį žurnalistams sakė, kad Izraelio pajėgos tęsia savo operacijų "ankstyvąjį etapą".

Izraelio aviacija Gazos Ruože surengė dešimtis smūgių, įskaitant dvi atakas prieš daugiaaukščius pastatus, kuriuose, kaip manoma, slapstėsi kovotojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų