• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelis tęsia puolimą Gazos Ruože, nors tarptautinė bendruomenė vis dažniau ragina nutraukti ugnį ir išlaisvinti likusius įkaitus.

Izraelis tęsia puolimą Gazos Ruože, nors tarptautinė bendruomenė vis dažniau ragina nutraukti ugnį ir išlaisvinti likusius įkaitus.

REKLAMA

Nuo spalio 7 dienos, kai „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį, Izraelis pradėjo karinę operaciją Gazos Ruože, dėl kurios didžioji dalis teritorijos virto griuvėsiais ir kilo visuotinis susirūpinimas.

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad nuo spalio 7-osios per Izraelio karinę operaciją palestiniečių anklave žuvo daugiau kaip 18 800 žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų.

Izraelio kariuomenė pranešė, kad netoli Erezo sienos perėjos atidengė iki šiol didžiausią „Hamas“ tunelį – pakankamai didelį, kad juo galėtų važiuoti nedidelės transporto priemonės, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

Izraelis teigė, kad tunelis kainavo milijonus dolerių, o jo statyba užtruko ne vienerius metus, nes jame įrengti bėgiai, elektra, drenažas ir ryšių tinklas.

REKLAMA
REKLAMA

Netanyahu: mes kovosime iki galo

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu dar kartą pažadėjo: „Mes kovosime iki galo. Pasieksime visus savo tikslus – sunaikinsime „Hamas“, išlaisvinsime visus įkaitus ir užtikrinsime, kad Gaza vėl netaptų terorizmo centru“.

REKLAMA

Tačiau  į Tel Avivą atvykusi Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Catherine Colonna vėl paragino Izraelį nedelsiant sudaryti ilgalaikes paliaubas Gazos Ruože, pabrėždama, kad „žūsta per daug civilių gyventojų“.

Prancūzija atskirai pasmerkė Izraelio bombardavimą, per kurį Gazos Ruože žuvo vienas jos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministras Davidas Cameronas ir jo Vokietijos kolegė Annalena Baerbock taip pat apgailestavo dėl didelio civilių aukų skaičiaus, tačiau teigė, kad dabar netinkamas laikas paliauboms, nes jos nebūtų tvarios.

REKLAMA
REKLAMA

„Raginimas dabar paskelbti visuotines ir neatidėliotinas paliaubas, tikintis, kad jos taps nuolatinės (...) ignoruoja, kodėl Izraelis yra priverstas gintis: „Hamas“ barbariškai užpuolė Izraelį ir iki šiol kasdien šaudo raketas žudyti Izraelio piliečius. „Hamas“ privalo sudėti ginklus“, – ministrai rašė bendrame laikraščio „Sunday Times“ straipsnyje.

Spalio 7 dieną „Hamas“ surengė precedento neturintį išpuolį prieš pietų Izraelį. Pasak žydų pareigūnų, per išpuolius žuvo apie 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paimta apie 250 žmonių.

Izraelio kariuomenė teigia, kad per spalio pabaigoje prasidėjusias antžemines operacijas žuvo 121 karys.

O ką daryti tam Izraeliui, kai ateina ir civilius visus šviesioje dienoje išpjauna. Baisu yra karas, bet Hamas yra teroristas, kaip ir putinas yra teroristas, kurie turi būti sunaikinti
Skirtingai nuo visų tų prancūzų, JT ir kitų panašių taikos mylėtojų Izraelis turi smegenų. Jai neišvalys to širšių lizdo ir dabar sustos, tai turės dar didesnių problemų ateityje. O tų visų palestinos mylėtojų pinigai ėjo tunelių statybai ir ginklų įsigijimui. Todėl dabar jie visi rauda
Iš kur patogiau šovinius atsinešt - lįst kažkur į tunelį, kurį gali žydai paskandint ar dujas paleist, ar nueit į ligoninės vaikų skyrių, kurį žydams užpuolus galima bliaut visam pasauliui?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų