REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio karinis teismas paleido du karius į laisvę po to, kai jie buvo pripažinti kaltais naudoję devynių metų palestiniečių berniuką kaip „gyvą skydą“ praėjusių metų Gazos kare.

REKLAMA
REKLAMA

Karinis teismas nuteisė abu karius trijų mėnesių bandomuoju laikotarpiu ir pažemino juos nuo vyriausių seržantų iki seržantų rango, pranešė RT korespondentas Izraelyje.

REKLAMA

Per Gazos karą 2008-2009 metais du kareiviai prisiartino prie palestiniečių berniuko ir privertė jį peržvelgti didelį krepšių kiekį, kad nustatytų ar juose yra sprogmenų. Paaiškėjo, kad krepšių viduje sprogmenų nebuvo ir niekas nebuvo sužeistas. Tačiau spalio 3  dieną kariai buvo apkaltinti pasinaudoję vaiku kaip apsauga. Izraelio Aukščiausiasis teismas nustatė, kad tai yra neteisėta.

REKLAMA
REKLAMA

Kariniai prokurorai norėjo, kad būtų skirta laisvės atėmimo bausmė, nes kareiviai pažeidė žmogaus teises. Už tokius nusikaltimus turėtų būti skirta minimali trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė, tačiau kariai beveik „išėjo sausi iš vandens“, gaudami labai nedidelę bausmę.

Karių advokatas pranešė, kad jie patenkinti išvadomis. Pasak jo, nuteisti kareiviai manė, kad jie buvo išnaudoti kaip karinės vyresnybės „atpirkimo ožiai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šis teismo sprendimas buvo staigmena, ypač žmogaus teisių gynimo grupėms ir kairiojo sparno organizacijoms. Visuomenės komitetas prieš kankinimus vadina šį teismo sprendimą „absurdišku“. Galima susilaukti dar daugiau reakcijų, nes bausmė tampa vieša.

Tai ne pirmas kartas, kai Izraelio kariai smurtavo prieš palestiniečius. Pavyzdžiui, 2010 metų rugpjūtį Izraelio kariai socialiniame tinkle “Facebook" išplatino nuotraukas, kuriose jie kankina ir žemina palestiniečius.

Izraelio karė: Facebook įdėtose nuotraukose - nieko blogoREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų