tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
21
Raketomis apšaudomos Izraelio gyvenvietės ir atsakomieji smūgiai Gazos ruožo HAMAS taikiniams (nuotr. SCANPIX)

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ ketvirtadienį pranešė paleidęs didelę raketą į Ramono oro uostą netoli Izraelio miesto Eilato, kur atvykstantys keleiviniai reisai buvo nukreipti, kovotojams rengiant masines raketų atakas, sukėlusias pavojų netoli Tel Avivo esančiam pagrindiniam Ben Guriono oro uostui.

21

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ ketvirtadienį pranešė paleidęs didelę raketą į Ramono oro uostą netoli Izraelio miesto Eilato, kur atvykstantys keleiviniai reisai buvo nukreipti, kovotojams rengiant masines raketų atakas, sukėlusias pavojų netoli Tel Avivo esančiam pagrindiniam Ben Guriono oro uostui.

REKLAMA

„Hamas“ sukarinto sparno atstovas sakė, kad buvo paleista 250 kg raketa. Jis pareikalavo, kad „visos tarptautinės avialinijos nedelsdamos sustabdytų visus skrydžius į oro uostus“ žydų valstybėje.

Kaip nurodė dienraštis „The Times of Israel“, raketa nepasiekė tikslo ir nukrito netoli Eilato, piečiausio Izraelio miesto. Visgi leidinys atkreipė dėmesį, kad raketa nuskriejo virš Izraelio teritorijos apie 250 km ir tikriausiai yra toliausiai nuskriejusi raketa, kada nors paleista „Hamas“ kovotojų.

Nuo pirmadienio „Hamas“ paleido į Izraelį daugiau kaip 1,6 tūkst. raketų, o žydų valstybės kariškiai nurodė, kad jų pajėgos daugiau kaip 600 kartų smogė taikiniams Gazos Ruože.

REKLAMA

„Hamas“ paleido į vidurio Izraelį dar apie 100 raketų

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ į centrinius Izraelio rajonus ir Beer Ševos miestą paleido dar apie 100 raketų, ketvirtadienį pranešė dienraštis „The Times of Israel“.

REKLAMA

Per šias atakas buvo nesunkiai sužeisti du žmonės Kirjat Gato mieste.

Oro erdvės gynybos sistema „Iron Dome“ virš Tel Avivo numušė iki 10 raketų. Viena iš raketų sprogo miesto automobilių stovėjimo aikštelėje ir padarė žalos.

„Hamas“ pareiškė, jog atakos buvo surengtos, Izraeliui nukovus virtinę judėjimo vadų Gazos Ruože.

„The Times of Israel“ žiniomis, „Hamas“ kovotojai tvirtina dabar naudojantys naujo tipo raketas, galinčias pasiekti bet kurią vietovę Izraelyje.

REKLAMA

„Sakome priešui: jūsų oro uostai, kiekvienas vieta nuo Palestinos šiaurės iki pietų yra pasiekiama mūsų raketoms“, – citavo leidinys „Hamas“ sukarinto sparno atstovą Abu Obeidą.

Jis taip pat „Hamas“ sukarintos grupės vado Mohammedo Deifo vardu paragino „tarptautines oro linijų bendroves nedelsiant nutraukti skrydžius į bet kurį okupuotos Palestinos oro uostą“.

Vokietija žada „tvirtą“ apsaugą šalyje esančioms sinagogoms

Vokietija ketvirtadienį pažadėjo „tvirtą“ apsaugą šalyje esančioms sinagogoms po pavienių demonstracijų dėl konflikto paaštrėjimo Artimuosiuose Rytuose, kurių dalyviai degino Izraelio vėliavas ir skandavo antiizraelietiškus šūkius. 

REKLAMA
REKLAMA

„Negali būti jokios tolerancijos išpuoliams prieš sinagogas mūsų šalyje“, – žiniasklaidos grupei „Funke“ sakė Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas ir pažadėjo užtikrinti „tvirtą saugumą“ žydų šventovėms Vokietijoje.

Anksčiau šią savaitę protestuotojai prie sinagogų Miunsteryje ir Bonoje, vakarinėje šalies dalyje, degino Izraelio vėliavas. Per šia akcijas policija sulaikė 16 žmonių.

Trečiadienio vakarą maždaug 180 žmonių skandavo prieš Izraelį nukreiptus šūkius per demonstraciją Gelzenkirchene, taip pat vakarinėje šalies dalyje.

REKLAMA

Policija informavo neleidusi protestuotojams žygiuoti link miesto sinagogos.

Hanoverio policija pranešė išvaikiusi maždaug 550 protestuotojų ir neleidusi dviem protestuotojams sudeginti Izraelio vėliavą.

Pasak H. Maaso, Vokietijos žydai neturi tapti atpirkimo ožiais už įvykius Izraelyje „nei gatvėje, nei socialiniuose tinkluose“.

Vokietijos centrinė žydų taryba, atstovaujanti maždaug 200 tūkst. Vokietijoje gyvenančių žydų, trečiadienį paragino sustiprinti žydų institucijų apsaugą, tebesitęsiant neramumams tarp Izraelio ir palestiniečių.  

REKLAMA

Anksčiau ketvirtadienį Izraelio civilinės aviacijos valdyba pranešė nukreipusi visus atvykstančius keleivinius reisus iš Ben Guriono oro uosto į Ramono oro uostą, šalyje vėl gaudžiant apie oro pavojų perspėjančiomis sirenoms.

Tarptautinės oro bendrovės savo ruožtu daug skrydžių į Izraelį atšaukė.

JAV bendrovių „United Airlines“ ir „American Airlines“ atstovai naujienų agentūrai AFP sakė, kad jų skrydžiai iš Amerikos į Izraelį atšaukti iki gegužės 15 dienos“

Suintensyvėjus smurtui, nuo pirmadienio pranešta apie 83 žmonių žūtį Gazos Ruože, dar septyni žmonės žuvo Izraelyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų