Įspėja dėl klimato kaitos pavojaus – pasiekta rekordinė dujų koncentracija atmosferoje

Šiltnamio efektą sukeliančios dujos atmosferoje – pagrindinis klimato kaitos veiksnys – pernai pasiekė rekordinę koncentraciją, kuri šiemet toliau didėjo nepaisant pandemijos stabdymo priemonių, pirmadienį paskelbė Jungtinės Tautos.

Pasaulio meteorologijos organizacija (WMO) nurodė, kad karantino priemonės, sienų uždarymas, skrydžių sustabdymas ir kitos priemonės koronaviruso krizei suvaldyti iš tiesų sumažino taršą daugeliu teršalų ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų, tokių kaip anglies dvideginis.

Tačiau organizacija įspėjo, kad pramonės sulėtėjimas dėl pandemijos nesumažino rekordinės šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracijos. Šios dujos sulaiko šilumą atmosferoje, todėl kyla Žemės temperatūra ir vandenynų lygis, dažnėja ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai.

„Su karantinu susijęs taršos sumažėjimas yra tik mažytis trumpalaikis pokytis ilgo laiko grafike, – sakoma WMO vadovo Petteri Taalaso pareiškime. – Mums reikia pastovaus kreivės suplokštėjimo.“

Kaip sakoma WMO metinėje ataskaitoje dėl taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis „The Greenhouse Gas Bulletin“, preliminarūs apskaičiavimai rodo, kad periodu, kai buvo intensyviausiai taikomos karantino priemonės, per parą į atmosferą išmetamo anglies dvideginio kiekis pasaulyje galėdavo sumažėti 17 procentų.

Metinis poveikis taršai turėtų būti 4,2–7,5 proc. sumažėjimas, sakoma ataskaitoje.

Tačiau tai iš esmės nemažins anglies dvideginio atmosferoje koncentracijos, nurodė WMO ir perspėjo, kad poveikis šiai koncentracijai buvo „ne didesnis nei svyravimas tarp normalių metų“.


Rašyti komentarą...
T
Tylijos šalis
2020-11-25 17:31:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žmonės turi gyventi Gamtoje, iš Gamtos ir su Gamta. Iš Gamtos paimdami tik tiek, kiek gyvybiškai reikia.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų