„Islamo valstybės“ biudžetą papildė 45 mln. dolerių išpirkų pinigais

Teroristinė organizacija „Islamo valstybė“, kontroliuojanti didelę dalį Sirijos ir Irako, „už išpirkas praėjusiais metais gavo nuo 35 iki 45 mln. dolerių“, praneša sankcijas „Al Qaeda“ teroristų organizacijai stebintys JT ekspertai, teigiama „Associated Press“ pranešime.

„Yotsna Lalji antiteroristinio JT Saugumo Tarybos komitete pranešė, kad jų skaičiavimais, nuo 2004-ųjų iki 2012-ųjų, teroristinėms organizacijoms buvo išmokėtų išpirkų suma siekia 120 mln. dolerių,“ – rašoma agentūros pranešime.

Pasak ekspertės, vien per paskutinius metus „Al Qaeda“ ir su ja susijusios organizacijos žmonių grobimą pavertė savo pagrindine pajamų gavimo taktika. Y. Lalji priminė apie 2012-ųjų spalio vaizdo įrašą, kuriame vienas iš „Al Qaeda“ vadų siūlė smogikams grobti daugiau žmonių iš Vakarų.

„Praėjusią savaitę, po ISIL smogikų nužudytų amerikiečių, JAV prezidentas Barackas Obama liepė peržiūrėti reagavimo mechanizmą tai atvejais, kai JAV pilietis patenka į nelaisvę užsienyje,“ – praneša AP, iškart patikslindami, kad JAV politika nemokėti išpirkų nesikeis. „Daugelis šalių moka išpirkas, ir kai kurie myriop pasmerktųjų giminės pasiskundė, kad JAV padarė ne viską, kad išsaugotų jų artimuosius,“ – teigiama straipsnyje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų