„Islamo valstybė“ prisiėmė atsakomybę už išpuolį Paryžiaus priemiestyje

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už ketvirtadienį viename Paryžiaus priemiestyje peiliu ginkluoto vyro įvykdytą išpuolį, nusinešusį dviejų žmonių gyvybes.

„Asmuo, įvykdęs ataką Trape į pietvakarius nuo Paryžiaus, buvo „Islamo valstybės“ kovotojas“, – sakoma žinutėje, išplatintoje šios grupuotės propagandos agentūros „Aamaq“.

„Jis įvykdė ataką, atsiliepęs į raginimus atakuoti (su IS kovojančios) koalicijos šalių piliečius“, – pridūrė grupuotė. A senior French official says that an attacker has killed two people before being killed by police in a town west of Paris.

Ivlino regiono administracijos aukšto rango pareigūnas Jeanas-Jacquesas Brotas savo „Twitter“ žinutėje nurodė, kad per ataką Trapo mieste, esančiame maždaug už 30 km nuo Prancūzijos sostinės, saugumo pajėgos „neutralizavo“ užpuoliką, ir pridūrė, kad tas vyras mirė. Pranešime taip pat sakoma, kad užpuolikas nudūrė du žmones ir dar vieną sunkiai sužeidė.

Tačiau šio incidento motyvai lieka neaiškūs: vienas saugumo tarnybų šaltinis sakė naujienų agentūrai AFP, kad užpuolikas nužudė savo seserį ir motiną.

REKLAMA

Trape, viename iš Paryžiaus priemiesčių, gyvena apie 30 tūkst. žmonių.

Visai netoli Versalio esantis Trapas žinomas dėl problemų, susijusių su skurdu, nusikalstamomis gaujomis ir radikaliojo islamo idėjomis.

Čia gyvena didelė musulmonų bendruomenė, o maždaug 50 vietos gyventojų įtariami išvykę į Siriją ar Iraką ir prisijungę prie džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“, anksčiau AFP yra sakę saugumo šaltiniai.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų