Irane mirė dar devyni koronavirusu užsikrėtę žmonės

Iranas šeštadienį pranešė apie dar devynių žmonių, kuriems buvo patvirtinta naujojo koronaviruso infekcija, mirtį ir 205 diagnozuotus naujus užsikrėtimo atvejus per pastarąją parą.

„Iki šiandienos vidurdienio (10 val. 30 min. Lietuvos laiku) bendras užsikrėtimo atvejų skaičius buvo 593, o bendras mirčių skaičius – 43“, – per televizijos transliuotą spaudos konferenciją nurodė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras. 

„Per pastarąsias 24 valandas nustatėme 205 naujus [susirgimo] COVID-19 atvejus“, – pridūrė jis. Iš naujai nustatytų užsikrėtimo atvejų 22 buvo užfiksuoti šiaurės rytinėje Golestano provincijoje, naujame protrūkio židinyje.

Tai didžiausias naujų vienos paros užsikrėtimo atvejų skaičius nuo vasario 19 dienos, kai Iranas pranešė apie du pirmuosius mirties atvejus Komo mieste – islamo studijų ir užsienio maldininkų traukos centre.

Pranešęs apie pirmuosius mirties atvejus Iranas stengėsi suvaldyti ligos protrūkį ir uždarė mokyklas, sustabdė kultūros ir sporto renginius, vyriausybės ir parlamento posėdžius.

Tačiau K. Jahanpouras apkaltino užsienio žiniasklaidą skleidžiant dezinformaciją apie protrūkį.

„Atsižvelgdamas į gandus ir klaidingą bei prieštaringą turinį, kuris gali būti skelbiamas iš palydovinių tinklų ar žiniasklaidos, negeranoriškai nusiteikusių Irano liaudies atžvilgiu, turiu pasakyti, jog tai, ką skelbiame kaip galutinius statistinius duomenis, yra grindžiama naujausiomis galutinėmis laboratorinių testų išvadomis“, – sakė jis per televizijos transliuotą spaudos konferenciją.

Remdamasi neįvardytais šaltiniais Irano sveikatos apsaugos sistemoje, britų transliuotojo BBC tarnyba persų kalba penktadienį pranešė, kad per COVID-19 protrūkį mirė mažiausiai 210 žmonių.

Dauguma šių žmonių mirė Kome arba sostinėje Teherane, nurodė Londone įsikūręs transliuotojas.

Penktadienį K. Jahanpouras apkaltino „BBC Persian“ prisidėjus prie Irano priešų regione „melo skleidimo varžybose“.

REKLAMA

„Pavyzdinis Irano skaidrumas skelbiant informaciją apie koronavirusą pribloškė daug žmonių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė K. Jahanpouras.

Baimė dėl spartaus viruso plitimo jaučiama Teherano gatvėse, kuriose matyti mažiau žmonių nei paprastai.

Automobilių eismas šeštadienio rytą sostinėje taip pat atrodė ne toks intensyvus. Paprastai tokiu metu – prasidedant darbo savaitei – gatvės dūsta nuo mašinų.

Teherano gubernatoriaus biuras mažindamas viruso plitimo galimybes sutrumpino darbo valandas, pranešė valstybinė televizija.

Parduotuvėms ir vaistinėms sunku patenkinti paklausą, nes žmonės ėmė kaupti baliklius, dezinfekuojančias servetėles, veido kaukes ir kitus sanitarinius produktus, taip pat negendančius maisto produktus.

Padegta klinika 

Sostinėje atsirado reklaminių skydų, kuriais žmonės raginami laikytis higienos rekomendacijų, tokių, kaip patarimai dažnai plauti rankas, viešose vietose neliesti turėklų ir kitų objektų.

Bandare Abase Irano Persijos įlankos pakrantėje gyventojai, kaip pranešta, penktadienio vakarą padegė kliniką, kurioje, pasak gandų, buvo gydomi koronavirusu užsikrėtę žmonės.

„Nepagrįstas gandas, kad toje klinikoje buvo laikomi keli koronavirusu užsikrėtę pacientai... paskatino kai kuriuos gyventojus ją padegti“, – pranešė naujienų agentūra „Fars“. Pranešime priduriama, jog klinika paneigė turėjusi tokių pacientų.

Atvykę policininkai ir ugniagesiai atkūrė tvarką ir užgesino gaisrą, sakoma „Fars“ pranešime.

Irane užregistruotų mirties atvejų skaičius yra didžiausias pasaulyje už Kinijos ribų.

Viena iš septynių Irano viceprezidentų Massoumeh Ebtekar ir sveikatos apsaugos viceministras Irajas Harirchi (Iradžas Harirčis) yra tarp kelių aukšto rango pareigūnų, užsikrėtusių naujuoju koronavirusu.

Daugelis Irano kaimynių pranešė apie užsikrėtimo atvejus, susijusius su Iranu, ir įvedė kelionių į šią šiitišką respubliką ir iš jos suvaržymus.

REKLAMA

Trečiadienį Irano pareigūnai paskelbė vidaus kelionių suvaržymus žmonėms, kuriems įtariamas arba patvirtintas užsikrėtimas.

Jungtinės Valstijos ir Paryžiuje įsikūrusi žiniasklaidos laisvės organizacija „Reporteriai be sienų“ (RSF) kaltino Iraną slepiant informaciją apie protrūkį, kuris pareikalavo neproporcingai daug gyvybių, palyginti su skelbiamais užsikrėtusiųjų skaičiais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų