Indonezija: mūsų šalyje nėra vietos homoseksualams

Indonezija ketvirtadienį pareiškė, kad šioje Pietryčių Azijos šalyje, kurioje gyvena daugiausia pasaulio musulmonų, „nėra vietos“ homoseksualų bendruomenei.

Piktų pasisakymų banga prieš homoseksualus prasidėjo anksčiau šiemet, pavyzdžiui buvo siūloma uždrausti jų bendruomenes universitetų miesteliuose, ir tai buvo pirmas kartas, kai aukščiausiojo rango pareigūnai viešai puolė Indonezijos homoseksualų bendruomenę, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje „Human Rights Watch“ (HRW) organizacijos ataskaitoje.

Indonezijos Lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų (LGBT) bendruomenė jau seniai tapo islamistų grupuočių taikiniu.

Anot HRW, LGBT bendruomenė patyrė „staigų savo teisių padėties pablogėjimą“, kai du mėnesius jiems nuolat grasino ministrai, griežto kurso religijos šalininkai ir įtakingos islamistų organizacijos.

Savo ruožtu Indonezijos vyriausybė teigė, kad LGBT teisių apsauga nėra jos prioritetas.

„Piliečių teisės, tokios kaip lankyti mokyklą ar gauti ID kortelę, yra saugomos, bet Indonezijoje nėra vietos LGBT judėjimo plitimui“,– naujienų agentūrai AFP sakė prezidento atstovas spaudai Johanas Budi.

REKLAMA

Kai kurie aukšto rango asmenys, išsakę nepalankią nuomonę apie homoseksualus, buvo vyriausybės ministrai. Aktyvistai įsitikinę, kad tokias jų kalbas paskatino žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija apie tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą Jungtinėse Valstijose.

Aukštojo mokslo ministras pasiūlė uždrausti LGBT organizacijas universitetų miesteliuose, o gynybos ministras palygino homoseksualų teisių gynėjus su „šiuolaikinio karo modeliu“.

Siūlo „gydyti“

HRW savo ataskaitoje teigė, kad „tai, kas prasidėjo kaip viešas pasmerkimas, netruko peraugti į siūlymus paversti juos nusikaltėliais ir „gydyti“, o tokios kalbos tik sustiprina išankstinį pareigūnų nusistatymą“.

Dėl į LGBT nukreiptos pagiežos, ypač sausio ir vasario mėnesiais, padaugėjo smurto atvejų prieš seksualines mažumas visoje Indonezijoje, teigiama pranešime.

Indonezijos didžiausia musulmonų organizacija „Nahdlatul Ulama“ vasarį apibūdino homoseksualų gyvenimo būdą kaip iškrypusį ir žeminantį žmogaus orumą. Didžiausioje Indonezijos provincijoje Ačehe, vienintelėje, kur taikoma Islamo teisė, vietinė valdžia pareikalavo, kad verslininkai nepriimtų homoseksualių asmenų į darbą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų