Būtent šias Saulės sistemos planetas Indijos kariuomenė palaikė neatpažintais skraidančiais bepiločiais lėktuvais, kurie pasirodė virš ginčijamos teritorijos Himalajuose tarp Indijos ir Kinijos.
Iš viso indai užfiksavo 155 savo „oro erdvės pažeidimus“ nuo 2012 metų birželio iki šių metų vasario. Išliekant įtampai tarp šių dviejų šalių, Indija baiminosi, kad tai Kinija siunčia savo lėktuvus šnipinėjimui.
Užduotis galutinai išsiaiškinti, kas tai per objektai, buvo skirta dviems astronomams iš Indijos astrofizikos instituto. Ir būtent tuomet paaiškėjo, kad tai nėra kinų lėktuvai, o viso labo Jupiteris ir Venera.
Tiesa, astronomai puolė teisinti karius, kurie planetose įžvelgė „bepiločius lėktuvus“, pareikšdami, kad planetos dėl skirtingo vaizdo įvairiame aukštyje galėjo būti gerokai šviesesnės. Be to, buvo žinoma, kad abi šalys vis dažniausiai naudoja atitinkamus lėktuvus.
Šie išreikšti įtarimai tikrai neprisidės prie Kinijos ir Indijos santykių gerinimo. I šie santykiai ir taip pasiekė sudėtingą laikotarpį, Indijai vis dažniau kaltinat kaimynę įsiveržimais į jos teritoriją.
Nuo 2003 metų Indija ir Kinija surengė jau 16 derybinių susitikimų, kad pabandytų išspręsti savo teritorinius ginčus, tačiau didelio progreso neįžvelgta. Kinija reikalauja 90 000 kvadratinių kilometrų teritorijos Indijos Šiaurės Rytuose. Tuo tarpu Indija tvirtina, kad Kinijai neteisėtai priklauso 38 000 kvadratinių kilometrų Vakarų Himalajuose.
Be to, Kinija yra ilgametė ginklų tiekėja savo ilgalaikiam sąjungininkui Pakistanui, didžiausiam Indijos priešui. Kiniją siutina tai, kad Indija priglaudė Tibeto dvasinį lyderį Dalai Lamą.