tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

131 moteris, padėjusi šalies kariuomenei Mariupolio geležies ir plieno gamykloje „Azovstal“ šiuo metu yra paimtos į rusų nelaisvę.

131 moteris, padėjusi šalies kariuomenei Mariupolio geležies ir plieno gamykloje „Azovstal“ šiuo metu yra paimtos į rusų nelaisvę.

REKLAMA

Šią žinią patvirtino Ukrainos viceministrė Irina Vereščiuk.

„Tarp moterų yra ir tų, kurios tarnavo „Azov“ pulke, taip pat daktarių, pasieniečių, 36-osios jūrų pėstininkų brigados narių, priklausė šalies gvardiečiams, ginkluotosioms pajėgoms“, – sakė jis.

I. Vereščiuk pažymėjo, kad Ukraina dės visas pastangas tam, kad šios moterys būtų išlaisvintos, taip pat prašė atkreipti kitų valstybių visuomenės dėmesį į tai, kokius neteisėtus veiksmus prieš karo belaisvius atlieka Rusija.

M. Podoliakas: „avarijų epidemija“ aerodromuose – „perspėjimas iš aukščiau“ Rusijai

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Mychaila Podoliakas ketvirtadienį pareiškė, kad techninių avarijų „epidemiją“ kariniuose aerodromuose okupuotame Kryme ir Baltarusijoje Rusijos kariuomenė turėtų vertinti kaip „perspėjimą iš aukščiau“.

REKLAMA

„Techninių avarijų epidemiją kariniuose aerodromuose Kryme ir Baltarusijoje rusų kariai turėtų vertinti kaip perspėjimą iš aukščiau: pamirškit Ukrainą, nusivilkit uniformas ir išeikit. Nei okupuotame Kryme, nei okupuotoje Baltarusijoje nesijausite saugiai“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ parašė M. Podoliakas.

REKLAMA

„Karma jus suras visur“, – pridūrė jis.

Antradienį keli sprogimai driokstelėjo netoli Rusijos karinių oro pajėgų bazės aneksuotame Krymo pusiasalyje, Sakų kariniame aerodrome Novofedorivkos apylinkėse.

Būtent iš šios bazės rusų lėktuvai kildavo bombarduoti Ukrainos Zaporižios, Mykolajivo ir Chersono sričių.

Ukrainos gynybos ministerija pakomentavo sprogimus, sakydama, kad negali nustatyti gaisro priežasties, tačiau dar kartą ironiškai priminė priešgaisrinės saugos taisykles ir draudimą rūkyti neleistinose vietose.

REKLAMA

Rusija savo ruožtu neigia, kad per antradienį nugriaudėjusius sprogimus buvo apgadinta kokių nors orlaivių arba kad prieš bazę buvo surengta ataka. Rusijos gynybos ministerija teigė, kad sprogimai įvyko detonavus šaudmenims. Pranešama apie sužeistuosius ir vieną žuvusįjį.

Ukrainos oro pajėgos trečiadienį pranešė, kad ten buvo sunaikinti mažiausiai devyni Rusijos kariniai lėktuvai, o pats aerodromas išvestas iš rikiuotės.

Tuo metu vienas karinę veiklą stebintis Baltarusijos „Telegram“ kanalas pranešė, kad naktį į ketvirtadienį netoli sienos su Ukraina esančioje karinėje aviacijos bazėje, kuria, kaip teigiama, naudojasi Rusijos kariai, buvo girdimi sprogimai.

REKLAMA
REKLAMA

Netoli Ziabrovkos aerodromo Baltarusijos pietryčiuose „naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį buvo pastebėti mažiausiai aštuoni blyksniai“, sakoma pranešime.

Baltarusijos gynybos ministerija savo ruožtu stengėsi sumenkinti pranešimus apie naktį įvykusius sprogimus.

„Rugpjūčio 10 dieną apie 23 val. (vietos ir Lietuvos laiku) atliekant bandymą užsidegė įrenginys, kurio variklis buvo pakeistas“, – sakoma ministerijos pranešime.

Jame priduriama, kad gaisras buvo užgesintas „laiku“, o nukentėjusiųjų nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų