Honkonge prieš vyriausybę protestavo dešimtys tūkstančių žmonių

Honkonge sekmadienį įvyko dar viena didžiulė antivyriausybinė demonstracija, nesant jokių aiškių ženklų, kad miestą apėmę neramumai galėtų greitu laiku baigtis. Po jos kaukėti protestuotojai kiaušiniais apmėtė Kinijos centrinės valdžios biurą Honkonge.

Honkonge ne vienus metus kaupėsi pyktis dėl Pekino valdymo, o dabar daugiau kaip mėnesį miestą yra apėmusi didžiausia pastarųjų metų krizė, kai vyksta didžiulės demonstracijos ir pavieniai smurtiniai susirėmimai tarp policijos ir protestuotojų grupelių.

Pradinius protestus išprovokavo dabar jau sustabdytas įstatymo projektas, kuris leistų išduoti įtariamuosius Kinijos pagrindinės teritorijos dalies teismams. Šis teisės aktas daugelio laikomas pavojumi Honkongo laisvėms, kurios 1997 metais buvo pusamžiui suteiktos buvusiai Didžiosios Britanijos kolonijai, kai ši buvo grąžinta Kinijai.

Tačiau vėliau protestai virto platesniu judėjimu už demokratines reformas, visuotinius balsavimus ir laisves šioje pusiau autonominėje teritorijoje.

Policija prieš protestuotojus naudojo ašarines dujas ir gumines kulkas, o protestuotojai buvo įsiveržę į miesto parlamentą. Pastarųjų savaičių protestai yra rimčiausias iššūkis Pekino valdymui nuo 1997-ųjų, kai Honkongas buvo sugrąžintas Kinijai.

REKLAMA

Masiniai protestai Honkonge vyksta jau septintą savaitgalį iš eilės.

35 metų Anita Poon (Anita Pun) sakė, kad pirmą kartą ateiti į demonstraciją nusprendė po anksčiau šią savaitę įvykusio senjorų mitingo.

„Kai išeina net senelės, kaip galime tiesiog stebėti tai per televiziją? – naujienų agentūrai AFP sakė ji. – Vyriausybė neatsakė į žmonių balsus, štai kodėl tai tęsiasi.“

Apie 2 000 pagyvenusių žmonių, įskaitant vieną populiarią aktorę, per trečiadienį vykusias eitynes išreiškė paramą demonstracijose dalyvaujantiems jaunuoliams.

Saugumo priemonės

Paprastai iki šiol eitynės praeidavo taikiai, tačiau po kai kurių kilo susirėmimų tarp policijos ir mažesnių radikalesnių protestuotojų grupių, kurios mano, kad daugelį metų rengtomis taikiomis demonstracijomis mažai kas pasiekta.

Miesto centre buvo sustiprintas saugumas: prieš eitynes pašalintos metalinės tvoros, kurias protestuotojai dažnai panaudoja barikadoms statyti, aplink policijos būstinę buvo pristatyta didelių vandens pripildytų barjerų.

Po demonstracijos, kurioje dalyvavo dešimtys tūkstančių žmonių, protestuotojai okupavo svarbią gatvę šalia miesto parlamento, didelė minia susirinko prie policijos būstinės, kuri anksčiau buvo dukart blokuota.

Policija nurodė protestuotojams judėti trumpesniu maršrutu nei įprastai, tačiau nurodytos finišo linijos buvo vargiai laikomasi, ir minia žmonių atėjo prie Ryšių biuro – centrinei Kinijos valdžiai atstovaujančio departamento.

„Esame čia, kad pareikštume, jog Pekinas pažeidžia mūsų savivaldos teises ir teismines procedūras“, – agentūrai AFP sakė vienas devyniolikmetis protestuotojas, prisistatęs Tony vardu.

Kitas juodą kaukę mūvintis ir dviratininko šalmą užsidėjęs protestuotojas per garsiakalbį perskaitė reikalavimų sąrašą.

„Nėra jokių smurtingų protestuotojų ar riaušininkų, tik tironija. Mes ginsime savo gimtinę bet kokiomis priemonėmis. Raginame valdžią nustoti vesti Honkongą destrukcijos link“, – pareiškė jis.

Riaušių policijos pareigūnų toje vietoje yra mažai, atmosfera buvo rami, nors policija sakė uždariusi savo būstinės skubaus reagavimo skyrių. Tačiau protestuotojai mano, kad riaušių policija netruks sureaguoti.

REKLAMA

Didelėms minioms iki šiol nepavykdavo įtikinti nerinktų miesto vadovų ir Pekino keisti savo poziciją dėl miesto ateities.

Pagal 1997 metų Honkongo perdavimo Kinijai susitarimą, Kinija pažadėjo ir toliau leisti Honkongui išlaikyti visas laisves, įskaitant nepriklausomą teismų sistemą ir žodžio laisvę. Tačiau daug tokių laisvių jau buvo apribota; pagrindinėje Kinijos dalyje laikoma disidentų knygų pardavėjų, buvo nušalinta garsių politikų ir įkalinta protestų lyderių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų