Hillary Clinton spalio mėnesį viešai liudys dėl atakos Bengazyje

Hillary Clinton spalio 22 dieną viešai liudys Kongreso grupėje, tiriančioje kruviną 2012 metų ataką prieš JAV konsulatą Libijos Bengazio mieste, šeštadienį paskelbė jos prezidentinės kampanijos organizatoriai.

Per ataką Bengazyje žuvo ambasadorius Chrisas Stevensas ir dar trys amerikiečiai; šis įvykis iki šiol persekioja H. Clinton kaip politikos formuotoją ir kandidatę į prezidentus. H. Clinton, kuri tuo metu buvo valstybės sekretorė, dėl savo liudijimo sąlygų derėjosi su Atstovų Rūmų grupe, tiriančia tą 2012 metų rugsėjo 11-osios ataką.

H. Clinton kampanijos atstovas Nickas Merrillas patvirtino, kad ji liudys per viešą sesiją, o ne už uždarų durų. Respublikonai kritikavo tai, kaip buvo reaguojama į Bengazio ataką. Prezidento Baracko Obamos administracija iš pradžių kalbėjo, kad ataka buvo spontaniškas aktas minios, kurią papiktino internete išplatintas islamo atžvilgiu įžeidžiamas vaizdo įrašas.

Tačiau po kelių dienų administracija pakeitė savo versiją ir sakė, kad tai buvo terorizmo aktas. Mažiau nei po dviejų mėnesių B.Obamos laukė kova už perrinkimą ir kritikai sakė, kad pradine versija dėl minios smurto, o ne iš anksto suplanuoto teroro akto buvo siekiama suklaidinti visuomenę ir išvengti dėl terorizmo susirūpinusių amerikiečių rinkėjų pasipiktinimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų