• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Reaguodamas į Rusijos planus vienašališkai išplėsti savo jūrų sieną Baltijos jūroje į Lietuvos ir Suomijos vandenis, Helsinkis pareiškė „stebintis padėtį“.

Reaguodamas į Rusijos planus vienašališkai išplėsti savo jūrų sieną Baltijos jūroje į Lietuvos ir Suomijos vandenis, Helsinkis pareiškė „stebintis padėtį“.

REKLAMA

Tai žurnalistams sakė Suomijos užsienio reikalų ministrė Elina Valtonen ir pridūrė: „Neturime jokios oficialios informacijos, ką planuoja Rusija“.

Remiantis Rusijos gynybos ministerijos parengtu ir antradienį paskelbtu nutarimo projektu, Maskva planuoja išplėsti savo teritorinius vandenis, Baltijos jūroje pakeisdama jūrinę sieną su Suomija ir Lietuva. Iš naujo apibrėžus geografines koordinates, Maskva Suomijos ir Lietuvos jūrų zonas paskelbtų Rusijos.

Remiantis dokumentu, sienos būtų pakeistos prie labiausiai į Vakarus nutolusios Rusijos Kaliningrado srities ir rytinėje Suomijos įlankos dalyje.

REKLAMA
REKLAMA

„Rusijos Federacija taip pat yra Jungtinių Tautų konvencijos dėl jūrų sienų narė ir šalis. Mes tikimės, kad Rusija laikysis konvencijos“, – sakė E. Valtonen.

REKLAMA

„Nereikia pamiršti, kad painiavos kėlimas yra ir hibridinė įtaka. Suomija nebus supainiota“, – anksčiau socialiniame tinkle X parašė Suomijos ministrė. Tą pačią mintį pakartojo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. „Vykdoma dar viena Rusijos hibridinė operacija, šį kartą mėginant paskleisti baimę, netikrumą ir abejones dėl jos ketinimų Baltijos jūroje“, – parašė jis socialiniame tinkle X.

Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas trečiadienį žurnalistams sakė, kad šis žingsnis „visiškai nesusijęs su politika (...) nors politinė padėtis labai pasikeitė nuo 1985-ųjų“, kai buvo demarkuoti Rusijos teritoriniai vandenys. „Matote, koks šiuo metu yra konfrontacijos lygis, ypač Baltijos regione. Tam reikia, kad atitinkamos institucijos imtųsi atitinkamų priemonių mūsų saugumui garantuoti“, – sakė D. Peskovas.

REKLAMA
REKLAMA

Suomijos prezidentas Alexanderas Stubbas, atsakingas ir už Suomijos užsienio politiką, socialiniame tinkle X parašė, kad „Rusija šiuo klausimu nesusisiekė su Suomija“.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė tokį žingsnį laikanti būtinu, nes dabartinės koordinatės „ne visiškai atitinka dabartinę geografinę padėtį“. Ministerija planuoja, kad sienų pakeitimai turėtų įsigalioti 2025 m. sausį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų