Gydytojai: Navalnas gali patirti širdies smūgį „bet kurią akimirką“

Laisvės atėmimo bausmę atliekantis Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas gali „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, nes jo sveikatos būklė sparčiai blogėja, šeštadienį perspėjo gydytojai, ragindami nedelsiant jiems suteikti galimybę apžiūrėti garsiausią Rusijos kalinį.

Kovo 31 dieną aršiausias prezidento Vladimiro Putino oponentas, kuris buvo įkalintas vasario mėnesį, paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Asmeninė A. Navalno gydytoja Anastasija Vasiljeva ir dar trys gydytojai, įskaitant kardiologą, pareikalavo kalėjimo pareigūnų leisti jiems nedelsiant susitikti su politiku.

Jų laiškas Rusijos federalinės kalėjimų tarnybos vadovui šeštadienį buvo paskelbtas A. Vasiljevos paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.

Paskelbtame įraše teigiama, kad A. Navalno organizme kalio koncentracija pasiekė „kritinį lygį“.

„Tai reiškia ir sutrikusią inkstų funkciją, ir tai, kad bet kurią akimirką gali įvykti rimtų širdies ritmo sutrikimų“, – priduriama jame.

Jei kalio kiekis kraujyje yra didesnis nei 6 milimoliai litre, reikalingas neatidėliotinas gydymas. A. Navalno organizme kalio koncentracija pasiekė jau 7,1 milimolio litre lygį, sakoma pranešime.

Laiške Federalinės kalėjimų tarnybos vadovui gydytojai pažymėjo, kad A. Navalnui, kuris ištvėrė apnuodijimą nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičok“, gali „sustoti širdis“.

Gydytojai reikalauja galimybės nedelsiant ištirti politiką, „atsižvelgiant į kraujo tyrimus ir neseniai įvykusį apnuodijimą“.

Daugiau nei 70 tarptautinio pripažinimo sulaukusių rašytojų, menininkų ir akademikų, įskaitant Jude'ą Law (Džudą Lo), Vanessą Redgrave (Vanesą Redgreiv) ir Benedictą Cumberbatchą (Benediktą Kamberbačą), paragino V. Putiną užtikrinti, kad A. Navalnas būtų nedelsiant pradėtas tinkamai gydyti.

REKLAMA

Jų kreipimąsi vėlai penktadienį paskelbė Prancūzijos laikraštis „Le Monde“.

A. Navalno žmona Julija, aplankiusi vyrą kolonijoje šios savaitės pradžioje, pranešė, kad jos vyras dabar sveria vos 76 kilogramus ir nuo bado streiko pradžios neteko 9 kilogramų.

Penktadienį Rusijos prokurorai paprašė teismo pripažinti A. Navalno Kovos su korupcija fondą ir jo regioninių biurų tinklą „ekstremistinėmis organizacijomis“ – toks sprendimas uždraustų fondo veiklą Rusijoje ir leistų įkalinti jo narius.


Rašyti komentarą...
d
deja
2021-04-17 18:37:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sprindinis Pimpis jį pamažu numarins ir supjaustys kaip liūdnos šlovės generolą Vatutiną.
Atsakyti
0

A
2021-04-17 18:42:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir gerai
Atsakyti
0

P
Petras
2021-04-17 20:42:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuoj baigsis ligu sarasas kuriomis Rusijos fasistas bus persirges.
Rusijos fasistas turi buti paskelbtas sventuoju kuris nuo kaikuriu ligu issigydo per kelias dienas ir sugeba susirgti dar keliomis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų