Į Žemę iš TKS sugrįžo du rusų kosmonautai ir NASA astronautė

Du rusų kosmonautus ir NASA astronautę skraidinusi erdvėlaivio „Sojuz“ kapsulė šeštadienį sėkmingai nusileido Kazachstano stepėje po pusmetį trukusios misijos Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), rodo Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ filmuota medžiaga.

Rusai Sergejus Ryžikovas ir Sergejus Kud-Sverčkovas bei amerikietė Kate Rubins nusileido 4 val. 55 min. Grinvičo (7 val. 55 min. Lietuvos) laiku apie 150 km į pietryčius nuo Žezkazgano miesto.

42-ejų molekulinės biologijos specialistė K. Rubins ir buvęs karo lakūnas 46-erių S. Ryžikovas baigia antrąsias savo misijas kosmose. Pirmoji jų misija TKS buvo 2016 metais; į Stotį jie atskrido atitinkamai liepos ir spalio mėnesiais.

Tuo metu 39-erių S. Kud-Sverčkovas, kitas buvęs kariškis, baigia savo pirmąją misiją TKS.

Pastarąjį dešimtmetį kosminės stoties gyventojų skaičius svyravo nuo trijų iki šešių, nes įgulos, kelionę pradėdamos Rusijos Baikonuro kosmodrome Kazachstane, atvykdavo ir išvykdavo.

Tačiau Elono Musko „SpaceX“ erdvėlaiviai panaikino beveik dešimtmetį trukusią JAV priklausomybę nuo Rusijos raketų „Sojuz“, kuriomis amerikiečiai astronautai buvo skraidinami į TKS 2011 metais užbaigus daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą.

Kitą savaitę įgulos narių skaičius TKS pasieks 11, atvykus NASA misijai „SpaceX Crew-2“.

NASA astronautai Shane'as Kimbrough ir Megan McArthur, japonų astronautas Akihiko Hoshide bei Thomas Pesquet iš Europos kosmoso agentūros turėtų pasiekti TKS kitą penktadienį, o keturių asmenų įgula, kurią jie pakeis, į Žemę grįš tik balandžio 28-ąją.

Absoliutus žmonių, esančių TKS, rekordas buvo pasiektas 2009 metais; tada ten buvo 13 astronautų ir kosmonautų.

TKS, kurioje nuo 2000-ųjų nuolat būna žmonių, yra retas Maskvos ir Vašingtono bendradarbiavimo pavyzdys, tačiau gali būti, kad prasideda jau paskutinis šio projekto dešimtmetis.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-04-17 14:33:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Hitlerio armijos karininko ikurta NASA be Rusijos pagalbos nesugeba skristi i kosmine stoti.
Atsakyti
0

M
Mmm
2021-04-17 19:50:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten aukštai buvo saugūs. O dabar užsikrės covidu ir galbut mirs. Kaip gaila kad grįžo i nuo covido žustančią Žemę.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų