• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grupė kongresmenų paragino JAV gynybos sekretorių Lloydą Austiną paspartinti ginklų tiekimą Ukrainai ir leisti jai smogti taikiniams Rusijos teirtorijoje JAV ginklais, rašo UNIAN.

Grupė kongresmenų paragino JAV gynybos sekretorių Lloydą Austiną paspartinti ginklų tiekimą Ukrainai ir leisti jai smogti taikiniams Rusijos teirtorijoje JAV ginklais, rašo UNIAN.

REKLAMA

Kreipimąsi į Pentagono vadovą „X“ paskelbė JAV Atstovų rūmų Žvalgybos komitetas. Kongresmenai teigia norintys paremti keletą skubių Ukrainos prašymų.

Kreipėsi į Pentagono vadovą su prašymais

Jie ragina Pentagoną leisti Ukrainos kariuomenei „tam tikromis aplinkybėmis“ JAV ginklais smogti strateginiams taikiniams Rusijos teritorijoje.

„Ukrainos pareigūnai ištisas savaites stebėjo, kaip Rusijos kariuomenė nebaudžiamai atakavo Ukrainos gyventojų centrus iš Rusijos teritorijos. Ukrainiečiai negali apsiginti dėl dabartinės administracijos politikos.

Būtina, kad Joe Bideno administracija suteiktų Ukrainos kariniams vadovams įgaliojimus vykdyti visas operacijas, būtinas atsakyti į neišprovokuotą Rusijos puolimą jų suverenioje teritorijoje“, – rašoma pareiškime.

REKLAMA
REKLAMA

Kongresmenai taip pat ragina apmokyti daugiau Ukrainos pilotų valdyti JAV naikintuvus F-16. JAV karinių oro pajėgų duomenimis, iki šių metų pabaigos JAV planuoja tokius mokymus baigti tik 12 ukrainiečių.

REKLAMA

„To tiesiog nepakanka. Ukraina kariauja, todėl pirmenybė turėtų būti teikiama vietoms Ukrainai, o ne kitoms užsienio valstybėms“, – rašoma kreipimesi.

 

Kongresmenai taip pat priminė, kad sąjungininkai paprašo septynių papildomų „Patriot“ baterijų Ukrainos teritorijai apsaugoti nuo Rusijos raketų atakų. Anot jų, pagalba Ukrainos kariuomenei gaunama nepakankamais kiekiais ir ne laiku, tai dar labiau apsunkina jau ir taip sudėtingą padėtį fronte.

REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainos pareigūnai reiškia rimtą susirūpinimą, teigdami, kad padėtis dabar blogesnė nei bet kada. Prašome Jūsų prisijungti prie mūsų ir paspartinti išteklių teikimą, nes mūsų draugai Ukrainoje toliau gina savo teritoriją nuo žiauraus Rusijos puolimo ir agresijos“, – priduriama kreipimesi.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bandymai atremti masinį Rusijos Federacijos puolimą Charkivo srityje išryškino problemą, kurią Kyjivas jau seniai bando išspręsti – tai JAV draudimas atakuoti Rusijos teritorijas amerikietiškais ginklais.

Antradienį Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pareiškė, kad šio draudimo atsisakymas paspartintų karo pabaigą.

su tais savo lėktuvais jau tik juoką kelia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų