Ginkluotas išpuolis kino teatre – žuvo trys žmonės, septyni sužeisti (atnaujinta)

Ginkluotas užpuolikas ketvirtadienio vakarą pradėjo šaudyti viename Luizianos kino teatre ir per kruviną dramą du žmones nužudė, dar septynis sunkiai sužeidė, o galiausiai paleido kulką į save, pranešė policija.

8

Policija įvardijo užpuoliką kaip 58 metų baltaodį, bet neatskleidė jo vardo.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Ginkluotas išpuolis kino teatre – žuvo trys žmonės, septyni sužeisti

Vyras pradėjo nesirinkdamas šaudyti į kitus žiūrovus praėjus maždaug pusvalandžiui nuo kino komedijos „Be stabdžių“ (Trainwreck) pradžios kino teatre „Grand 16“ Lafajeto mieste, pasakojo incidento liudininkai.

„Išgirdom garsų pokštelėjimą – galvojom, kad tai petarda“, – kino žiūrovė Katie Domingue sakė laikraščiui „Louisiana Advertiser“. Ji pridūrė pamačiusi „vyresnio amžiaus baltaodį“ stovintį ir šaudantį kino salėje, bet ne jos kryptimi.

„Jis nieko nesakė. Taip pat negirdėjau, kad kas nors klyktų“, – teigė K.Domingue.

Moteris sakė laikraščiui girdėjusi apie šešis šūvius ir kartu su savo sužadėtiniu nubėgusi prie artimiausio išėjimo, palikusi savo batelius ir rankinę.

Lafajeto policijos viršininkas Jimas Craftas pranešė, kad į įvykio vietą atvykę keturi policininkai įžengė į kino teatrą ir išgirdo šūvius.

REKLAMA

„Keturi pareigūnai atvyko į kino teatrą, pasiruošę duoti atkirtį šauliui, – jis sakė žurnalistams. – Tuo metu jie išgirdo šūvius. Įžengę (į kino salę) jie nustatė, kad šaulys veikiausiai mirė nuo savo pasidarytos šautinės žaizdos, kai kelis kartus iššovė iš savo ginklo.“

J.Craftas pridūrė, kad septynių hospitalizuotų žmonių būklė kritiška, o keli kiti patyrė gyvybei pavojaus nekeliančių sužeidimų.

Luizianos valstijos policijos atstovas pulkininkas Mike'as Edmonsonas nurodė, kad per tas šaudynes kino teatre buvo apie 100 žmonių. Pasak jo, policija mano, kad tas vyras šaudė tik kino teatre ir nesurengė jokio ankstesnio išpuolio.

„Mano širdis sudaužyta“

„Mano širdis sudaužyta ir visos mano mintys bei maldos – su visais Luizianoje“, – savo „Twitter“ pranešime rašo komikė Amy Schumer (Aimi Šumer), sukūrusi pagrindinį vaidmenį kino komedijoje „Be stabdžių“.

Luizianos gubernatorius Bobby Jindalas ragino melstis už šios tragedijos aukų šeimas.

„Šis vakaras yra baisus Lafajetui. Tai baisus vakaras Luizianai. Tai baisus vakaras Jungtinėms Valstijoms. Tačiau mes tai atlaikysime“, – B.Jindalas sakė per spaudos konferencija ketvirtadienio vakarą.

„Nėra jokios svarios priežasties, kodėl tokio pobūdžio blogis turėtų įsibrauti į gyvenimus žmonių, kurie tebuvo išėję papramogauti“, – pridūrė jis.

B.Jindalas susitiko su kai kuriais nukentėjusiaisiais vietos ligoninėje ir gyrė jų didvyriškumą.

Vienas mokytojas savo kūnu uždengė nuo kulkų savo draugę. Ta moteris buvo pašauta į koją, bet nepasidavė panikai ir įjungė gaisro pavojaus signalą, kad perspėtų kitus žmones, sakė B.Jindalas.

„Netgi blogiausiais laikais pasireiškia tai, kas žmonėse geriausia“, – gubernatorius sakė žurnalistams.

Šaudynės Luizianoje įvyko praėjus beveik lygiai trejiems metams po to, kai 27 metų Jamesas Holmesas pradėjo šaudyti į žmones sausakimšoje kino salėje per filmą „Tamsos riterio sugrįžimas“ (The Dark Knight Rises).

Užpuolikas buvo kruopščiai suplanavęs ataką Kolorado valstijos mieste Ororoje - jis dėvėjo neperšaunamą liemenę ir paleido ašarines dujas, kad aukos nepaspruktų. Per šį išpuolį žuvo 12 žmonių, o dar 70 buvo sužeisti.

REKLAMA

Prisiekusieji praeitą savaitę be ilgų svarstymų pripažino J.Holmesą kaltu dėl mėginimo nužudyti, nužudymo ir kitų kaltinimų, atmetę advokatų argumentus, kad jų kliento psichika buvo sutrikusi ir kad jis kentėjo nuo haliucinacijų, pastūmėjusių įvykdyti tą išpuolį 2012 metų liepos 20 dieną.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų