Ginčas tarp kaimynių – Bolivija ir Peru nesutaria dėl tautiško šokio

Ryškiais kostiumais pasidabinę, kaukėmis užsidengę šokėjai La Pazo mieste Bolivijoje šoka į būgno ritmą. La Morena – jau nuo seno Bolivijos tradiciniuose festivaliuose atliekamas tautinis vergų šokis su afrikietiškais elementais.

2001 m. UNESCO Oruro festivalį, kuriame šis šokis atliekamas, įtraukė į nematerialaus žmonijos paveldo sąrašą. Tačiau Bolivijos kaimynai Peru teigia, kad La Morenada kilo jų mieste Puno. Tarp dviejų šalių įsiplieskė net diplomatinis ginčas, kuriai gi iš tikrųjų priklauso La Morenada ir keletas kitų Andų kalnų teritorijoje susiformavusių šokių.

„Kreipsimės į UNESCO ir pateiksime prašymą dėl tarptautinės mūsų šokių neperimamų vertybių apsaugos“, – sako Bolivijos kultūros ministrė Sabina Orellana.

Peru kultūros ministras mano, kad prie La Morenada, Rey Moreno ir Rey Caporal šokių unikalumo kiekviena šalis prisidėjo po truputį.

„Yra labai daug meno formų, kurios sienų neturi. Mes nesistengiame pavogti šių šokio šaknų ar išskirtinių savybių, mat kaip jie atliekami Puni mieste skiriasi nuo to, kaip juos šoka bolivai“, – kalbėjo Peru kultūros ministras Alejandro Neyra.

Abi šalys sako esą yra pasiruošusios bendradarbiauti, kad išsaugotų šį kultūrinį paveldą ir leistų šokiams toliau vystytis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų