Operacijos Baravės uostamiestyje, kurią Vašingtonas laiko teisėta, taikiniu buvo grupuotės „al Shebab“ užsienio kovotojas Abdulkadiras Mohamedas Abdulkadiras, žinomas Ikrimos slapyvardžiu; jis yra kilęs iš Somalio ir turi Kenijos pilietybę, nurodė pareigūnas.
Šis kenijietis buvo susijęs su dviem „al Qaeda“ veikėjais, kurie dabar yra mirę, bet atliko savo vaidmenį sprogdinant JAV ambasadas Kenijoje ir Tanzanijoje 1998 metais, sakė pareigūnas.
Kol kas nežinoma, kas atsitiko A.M.Abdulkadirui per „ruoniais“ vadinamų JAV karo jūreivių reidą Somalyje, kai Libijoje per panašią operaciją jiems pavyko sučiupti „al Qaeda“ vadeivą Abu Anasą al Libi (Abu Anasą Libį), siejamą su JAV ambasadų Kenijoje ir Tanzanijoje sprogdinimais 1998 metais.
„The Times“ cituoja vieną JAV pareigūną, anot kurio, A.M.Abdukadiras matyt žuvo, kai „ruoniai“ atakavo jo pajūrio vilą, bet vėliau jie buvo priversti pasitraukti neįsitikinę, ar „al Qaeda“ vadeiva tikrai nukautas.
JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) pirmadienį pavadino „tinkama ir teisėta“ Amerikos specialiųjų pajėgų šeštadienio operaciją, per kurią Libijoje buvo sučiuptas A.A.al Libi.
Taip J.Kerry atsakė į kupiną pasipiktinimo Tripolio reikalavimą amerikiečiams atsakyti už Libijos piliečio „pagrobimą“. Tiesa, jis pripažino, kad Vašingtonas iš anksto neinformavo Libijos vyriausybės apie šį reidą.
Vienas JAV pareigūnas sakė naujienų agentūrai AFP, kad A.A.al Libi, kuris buvo įtrauktas į Federalinio tyrimų biuro (FTB) labiausiai ieškomų asmenų sąrašą ir už kurį buvo siūloma 5 mln. dolerių premija, buvo nugabentas į vieną JAV karo laivą tame regione ir dabar ten tardomas.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.