Filipinų lyderiui pateikti kraupūs kaltinimai susidorojus su konkurentais

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte, dirbdamas pietinio Davao miesto meru, nušovė vieną Teisingumo departamento pareigūną, taip pat įsakė nužudyti šimtus nusikaltėlių bei jo oponentų, ketvirtadienį pareiškė buvęs vadinamojo mirties būrio narys, liudydamas Senate.

57 metų Edgaras Matobato, save vadinantis samdomu žudiku, per televizijos transliuotą Senato posėdį sakė, kad jis kartu su grupe policininkų ir buvusių komunistų sukilėlių per ketvirtį amžiaus R.Duterte įsakymu nužudė apie tūkstantį žmonių.

Liudininkas tvirtino, kad 2007 metais Davao mieste vieną savo aukų jie gyvą sušėrė krokodilui.

Pasak E.Matobato, nemažai aukų buvo pasmaugtos, sudegintos, sukapotos ir tuomet palaidotos karjere, priklausiusiame vienam policininkui, kuris buvo „mirties būrio“ narys. Kitų aukų kūnai buvo išmesti į jūrą žuvims suėsti.

E.Motabato tai pareiškė Senatui, atliekančiam tyrimą dėl numanomų neteisminių egzekucijų per R.Duterte paskelbtą karą su nusikalstamumu. Nuo birželio, kai R.Duterte buvo prisaikdintas prezidentu, per šią kampaniją, policijos duomenimis, žuvo 3 140 žmonių.

REKLAMA

Senatorė ir buvusi Filipinų žmogaus teisių komisijos vadovė Leila de Lima, griežtai kritikuojanti R.Duterte paskelbtą karą su nusikalstamumu, posėdžio metu sakė, kad E.Motabato tyrėjams pasidavė 2009 metais ir iki pastarojo meto buvo saugomas pagal liudytojų apsaugos programą.

R.Duterte tapus prezidentu, E.Motabato pasitraukė iš liudytojų apsaugos programos, nes išsigando, kad bus nužudytas.

Prezidento atstovas spaudai pareiškė, kad visa tai jau buvo tiriama ir jokie kaltinimai nebuvo pareikšti. Tuo tarpu lyderio sūnus Paolo Duterte E.Motabato liudijimą pavadino „bepročio skleidžiamais gandais“.

„Žudėme beveik kasdien“

E.Motabato Senate pasakojo, kad 1993 metais jam su kitais „mirties būrio“ nariais važiuojant vykdyti vienos užduoties, kelią jų mašinai pastojo Teisingumo departamento Nacionalinio tyrimų biuro agento automobilis.

Pasak liudininko, žodinei konfrontacijai peraugus į susišaudymą, į įvykio vietą atvažiavo tuo metu Davao meru buvęs R.Duterte.

„Jį pribaigė meras R.Duterte. Jamisola (Džamisola, Teisingumo departamento agentas) dar buvo gyvas, kai R.Duterte atvažiavo. Jis į jį iššaudė dvi pistoleto-kulkosvaidžio UZI dėtuves“, – pasakojo E.Motabato.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų