Estijos prezidentas: Rusija mus užimtų per keturias valandas Ragina NATO atsiųsti daugiau karių

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas) paragino NATO atsiųsti daugiau karių, kad jo šalis galėtų veiksmingiau priešintis grėsmei, kurią kelia vis agresyvesnė kaimyninė Rusija, pranešama sekmadienį.

T.H.Ilvesas britų laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad Estija priklauso „grupei šalių, kurias (Rusija) mini grėsmingu būdu“ ir kad karinis aljansas, į kurį Talinas įstojo prieš 11 metų, turėtų dislokuoti jo šalyje nuolatinius kovinius dalinius.

Estijos lyderis pabrėžė, kad Rusijos pastaruoju metu rengiamos karinės pratybos rodo, jog tik nuolatiniai NATO daliniai būtų veiksminga priemonė.

„Vienas šimtas ir penkiasdešimt karių nėra daug, todėl mes manome, kad pamatuota dislokuoti didesnes pajėgas“, – sakė T.H.Ilvesas omenyje turėdamas šiuo metu šalyje laikinai esančią JAV pėstininkų kuopą, kurioje tarnauja 150 karių.

„Jos (NATO greitojo reagavimo pajėgos) būtų čia per kiek laiko, per savaitę? Per penkias dienas? – retoriškai klausė jis. – Bet jeigu pažvelgtumėte į pratybas, kurias rengia mūsų kaimynė, tai jos iš esmės momentinės. Jie yra čia ir viskas baigtųsi per keturias valandas.“

REKLAMA

NATO ir Rusija 1997 metais pasirašė santykių pagrindų aktą, kuriame yra numatyta, kad į rytus nuo Vokietijos nuolatinės pajėgos nebus dislokuojamos.

Tačiau, pasak T.H.Ilveso, „saugumo aplinka“ pasikeitė nuo 1997 metų, o ši aplinkybė pateisina didesnių pajėgų dislokavimą Estijoje, kuri turi tik 5300 karių.

Estija taip pat neturi nė vieno naikintuvo, o jos oro erdvės daugumo užtikrina vien NATO sąjungininkės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama


Rašyti komentarą...
P
Pikasas
2015-04-13 11:09:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pavojus iškilęs ne tik Estijai, bet ir visai Pasaulio bendruomenei. Kada "Blogio ašies" sąraše šalia Rusijos imperijos tarp kelių jos draugų įrašydavom ir Šiaurės Korėją, atrodydavo kiek keistai. Net ir Krymo užgrobimo laikotarpiu nuotolis tarp šių valstybių buvo dar labai tolimas. Dabar pagal atskirus vertinimo komponentus atstumas tarp šių režimų tampa vis mažesnis ir to jau neįmanoma nepastebėti. Vienijantis autokratizmas trypiant demokratiją ir agresyvumas kaimyninių šalių atžvilgiu yra tie akcentai, kurie tas valstybes ideologiškai vienija . Didžiausias pavojus yra tai, kad Kremliaus režimas turi tokią branduolinę ginkluotę, kokia dabartiniu periodu pradeda grasinti visam Pasauliui. Jei kol kas tokia visuotinio susinaikinimo tikimybė nėra didelė, tačiau vien tai, kad ji gerokai išaugusi ir apie tai nuolat kalbama, gali kelti nemažą nerimą žmonijai. Dabartinis V.Putino režimas savo išbandymo Pasaulio bendruomenėje neišlaikė ir tampa rimtu trukdžiu visuomenės taikių tikslų sprendimams. Žemėje gausu įvairių problemų, kurias būtina skubiai spręsti. Tai gamtosaugos, gyventojų socialinės būklės problemos ir t.t. Vietoj šių reikmių sprendimų Kremlius savo agresyviai veiksmais pasiūlė atgaivinti karinės konfrontacijos modelį. Kai kas tai vadina "šaltuoju karu". Toks pavadinimas netinka Ukrainai, nes jos pietryčiuose vyksta viską naikinantis karas, kurio įtakotojas ir dalyvis - Rusijos režimas. Ateityje Pasaulio istorijos vadovėliuose bus įvertintos tokios kraupios Kremliaus iniciatyvos. Bet tai ateityje. Dabar Ukrainai reikia žūt būt išgyventi galingo ir žiauraus kaimyno pašonėje. Tai padaryti taptų lengviau, jei demokratinės šalys tvirčiau susivienytų ir garsiau, negu šaukia Kremliaus ruporai, pareikštų, kad "rusai karo nenori". Jo nori nusikalstama klika, kurią būtina stabdyti, kol ji visko dar nesugriovė.


Atsakyti
-1

Z
Zenius
2015-04-13 13:19:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visiškai sutinku su Pikaso pamąstymais, geras komentaras. Jau pamaniau, kad Pikasas visai prapuolė.
Atsakyti
0

M
Michelangelo
2015-04-13 12:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tu daune vis nerimsti su savo paistalais ziuriu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų