ES reaguoja į pranešimus apie Navalno būklę: ragina jį paleisti

Europos Sąjunga penktadienį išreiškė susirūpinimą dėl įkalinto Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sveikatos būklės ir vėl paragino jį nedelsiant paleisti.

„Nerimą keliantys pranešimai rodo, kad pablogėjo Aleksejaus Navalno sveikata pataisos kolonijoje. Rusijos valdžia turėtų suteikti Navalnui galimybę naudotis medicinine priežiūra ir leisti jo advokatams aplankyti jį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio atstovė Nabila Massrali.

Ji pridūrė, kad „ES teberagina nedelsiant ir besąlygiškai paleisti jį ir atlikti išsamų tyrimą dėl apnuodijimo“.

Trečiadienį A. Navalno advokatai išreiškė susirūpinimą dėl jo sveikatos, atliekant bausmę liūdnai pagarsėjusioje Pokrovo pataisos kolonijoje netoli Maskvos. Pasak jų, opozicionierius skundėsi dėl nugaros skausmų ir tirpstančių kojų.

Federalinė bausmių vykdymo tarnyba (FSIN) ketvirtadienį paskelbė, kad A. Navalną apžiūrėję gydytojai įvertino, kad jam viskas gerai.

Pernai rugpjūtį iškiliausią Kremliaus kritiką bandyta nunuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Po apnuodijimo jis komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Sausį sugrįžęs į Rusiją, 44 metų A. Navalnas buvo iškart sulaikytas ir jau kitą mėnesį nuteistas kalėti už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo ir lėšų pasisavinimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi užsienyje.

Jo sulaikymas išprovokavo didžiulius protestus, o įkalinimas vasario mėnesį dėl kaltinimų lėšų pasisavinimu sukėlė Rusijos ir užsienio žmogaus teisių grupių pasipiktinimą ir sulaukė Vakarų vyriausybių pasmerkimo.

Šią savaitę A. Navalno bendražygiai pradėjo jo išlaisvinimo kampaniją ir paskelbė apie planus surengti „didžiausius protestus šiuolaikinėje Rusijoje“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų