• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Europos Sąjunga (ES) pagrasino nutraukti parama Nigeriui po šioje šalyje vykusio referendumo dėl prezidento įgaliojimų išplėtimo. „Tenka apgailestauti dėl Nigeryje surengto referendumo, kuris pažeidė šios šalies konstitucines normas“ – pareiškė ES plėtros komisijos vadovas Karelas de Guchtas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei prezidento M. Tandžia siekis išplėsti savo galias įsigaliotų Nigeryje, tai reikštų jog ES gali stabdyti derybas tarp Europos Sąjungos ir šios šalies, nes bendradarbiavimui gali kilti pavojų. Tuo labiau, kad kaip skelbia oficiali Nigerio rinkimų institucija, net 92,5 proc. šios šalies gyventojų balsavo už prezidento galių išlaikymą iki 2012 m. Tačiau Nigerio opozicija skelbia, kad referendume dalyvavo tik apie 5 procentus visų šios šalies gyventojų.

REKLAMA

Danija taip pat prisijungė prie ES kritikos Nigerio referendumo atžvilgiu. „Naujovės ir teigiami – demokratiniai pokyčiai Nigeriui yra būtini, jei ši šalis nori plėtoti bendradarbiavimą su Daniją“, patvirtino Danijos plėtros ministras U. Tornas.

Taigi, Europos Sąjunga, diegdama pasaulyje demokratines vertybes, turi teisę kritikuoti Nigerio referendumą. Tuo labiau, kad EK vienam skurdžiausių Afrikos regionų (Nigeriui) numatė 458 mln. eurų paramą. Tai išties nemaža suma, žinant kad šios šalies BVP vienam gyventojui mažesnis nei 300 eurų. Po referendumo paskelbimo ES pradėjo abejoti dėl paramos tikslingumo šiai šaliai, o Danija sustabdė dvišalį 21 mln. eurų vertės vandens ir sanitarijos projektą.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau įmonės, investuojančios į tokius Nigerio pramonės sektorius, kaip naftos gavyba, pasisako už paramos šiai valstybei pratęsimą. Vis dėlto ES pabrėžia, kad Nigeris turi sugrįžti į konstitucinę ir demokratinę sistemą.

Priminsime, kad Nigeris – viena skurdžiausių Afrikos šalių. Kai kurie šaltiniai Nigerį įvardija kaip pačią neturtingiausią pasaulio valstybę – Nigeris užima paskutinę vietą Jungtinių Tautų vystymo programos žmogaus socialinės raidos indeksų sąraše.

Nigeris 1960 m. jis išsikovojo nepriklausomybę iš Prancūzijos. Dabartinė leidžiamoji valdžia priklauso septynioms partijoms. 2004 m. buvo perrinktas prezidentas Mamadou Tandžia, o Hama Amadou dar kartą paskirtas ministru pirmininku. Mahameinas Ousmanas buvo perrinktas į Nacionalinės Asamblėjos (Nigerio parlamento) prezidento postą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų