Ekonomistai pateikė įrodymų: „Lego“ vertingesnis už auksą

Viename Rusijos universitete buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė „Lego“ konstruktorių ne tik kolekcinę, bet ir investicinę vertę. Investicijos į visame pasaulyje žinomą konstruktorių suteikia didesnį pelną, negu auksas, obligacijos ar didžiųjų bendrovių akcijos.

2018-ųjų gruodį Maskvos aukštosios ekonomikos mokyklos auklėtinė Julija Kišilova ir docentė Viktorija Dobrynskaja paskelbė ataskaitą pavadinimu „Lego – protingų investuotojų žaisliukas“.

Pelningumas lenkia akcijas ir vertybinius popierius

Atlikusios tyrimą, jos nustatė, kad „Lego“ rinkiniai duoda ne mažiau nei 11 proc. metinio pelno. Pavyzdžiui, „Star Wars“ ir „Harry Potter“ rinkiniai pagal pelningumą lenkia amerikiečių akcijas ir didžiųjų bendrovių vertybinius popierius.

Seni „Lego“ rinkiniai yra perparduodami kelis sykius brangiau savo pirminės vertės: pavyzdžiui, 2014-aisiais už 3,99 dolerio įsigytas „Star Wars Darth Revan“ rinkinys jau 2015-aisiais „eBay“ buvo parduodamas už 28,46 dolerio. Pelnas – 613 proc.

„Lego“ vertės neveikia net finansų krizės

V. Dobrynskaja portalui „vc.ru“ pasakojo, kad ataskaitoje atsispindi tik neišpakuotų rinkinių kainų lyginimas su naujų rinkinių kainomis antrinėje rinkoje. Pasak mokslininkės, išpakuotų ar pažeistų pakuočių rinkinių kainos yra gerokai žemesnės.

„Lego“ rinkinių kainų neveikia net finansinės krizės. Eksperčių teigimu, jie gali būti svarstomi kaip patraukli investicija. Tačiau pačių konstruktorių kaina gerokai apriboja galinčių pasinaudoti tokia investicija žmonių ratą – „Lego“ yra priskiriami prie prabangos prekių. Ateityje galinti pasikeisti „Lego“ bendrovės strategija taip pat gali paveikti kainas.

Nuo ko priklauso rinkinio vertė

Mokslininkės išanalizavo daugiau nei 2300 „Lego“ rinkinių kainas, kurie buvo parduodami 1987-2015 metais, ir sulygino jų atsiperkamumą. Buvo palygintos konstruktorių pardavimo kainos 1981-2014 metais su jų verte antrinėje rinkoje 2015-aisiais ir atlikta rinkos analizė. Paaiškėjo ir tai, kad mažieji rinkiniai yra vertingesni, negu vidutinio dydžio.

REKLAMA

Tyrimas parodė, kad konstruktoriai su nedideliu (iki 113 vnt.) detalių skaičiumi, atnešė 22 proc. pelno per metus, ir tai yra 16 proc. daugiau, negu rinkiniai su 860 detalių. To priežastimi galėjo tapti tai, kad nedideli „Lego“ rinkiniai gali būti leidžiami mažesniu tiražu, negu serijinės gamybos vidutinio dydžio konstruktoriai. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į tai, kad konstruktoriai su daugiau nei 2 tūkst. detalių taip pat neša didesnį pelną už vidutinius.

Taip pat didelį potencialą turi riboto tiražo rinkiniai ir tie, kurių serijos gamyba netrukus nutrūks, dėl šios priežasties yra vykdomos išpardavimų akcijos. Mokslo darbą atlikusios specialistės pažymėjo, kad nauji konstruktoriai nebūtinai bus mažiau pelningi už senuosius.

Kaip tinkamai investuoti

Didžiausią pelną neša „Star Wars“, „Super Heroes“, „Batman“, „Indiana Jones“ rinkiniai. Taip pat aukštą pelningumą šiuo metu garantuoja „Ideas“, „Seasonal“, „Minecraft“. Iš esmės vienintelis prekės ženklas, kurį naudojo „Lego“ ir kuris patyrė kolekcionierių-investuotojų nesėkmę yra „Simpsons“, kurio vertė krito 3,5 proc., rodo tyrimas.

Pažymima, kad naudingiau įsigyti „Lego“ produkciją vietos rinkose, galbūt pasitelkus minėtus išpardavimus. Taip sutaupoma ne tik dėl taikomos akcijos kainos, tačiau ir dėl transportavimo kaštų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų