E. Macronas diplomatiškai spaudžia Iraką

 Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) šeštadienį paragino kuo greičiau imtis dialogo tarp Irako centrinės vadovybės ir Irako kurdų vadovų bei išformuoti „visas sukarintas grupuotes“, ir taip sušvelninti įtampą.

Prancūzija ragina Irake imtis konstruktyvaus nacionalinio dialogo“, – pasakė E. Macronas Paryžiuje per bendrą spaudos konferenciją su Irako kurdų lyderiais, tarp kurių buvo ir ministras pirmininkas Nechirvanas Barzani (Nečirvanas Barzanis).

Bagdadas ir Kurdistano sostinė Arbilis neišsprendžia ginčų nuo rugsėjo, kai vyko kurdų referendumas, kurio dalyviai pasisakė už autonominio Kurdistano Irako šiaurėje visišką nepriklausomybę.

Sukarintų grupuočių remiamos Irako saugumo pajėgos į referendumą reagavo užimdamos naftingajame regione kurdų kontroliuotą Kirkuko miestą ir kitas ginčijamas teritorijas.

Tada ilgametis kurdų lyderis Massudas Barzani (Masudas Barzanis) atsistatydino. Beje, Irako kurdų premjeras Nechirvanas yra jo sūnėnas.

„Stiprus, susitaikęs, pliuralistinis Irakas, pripažįstantis kiekvieną savo dalį, yra sąlyga siekiant stabilumo artimiausiu ir vėlesniu laikotarpiu“, – sakė E. Macronas.

REKLAMA

Spalio 29 dieną susitikęs su Irako ministru pirmininku Haideru al-Abadi (Haideru Abadžiu), Prancūzijos prezidentas pabrėžė, kad dialogą būtina kurti „visiškai laikantis 2005-ųjų konstitucijos“.

Jis taip pat ragino „palaipsniui demilitarizuotis, ypač atsisakant vadinamosios Liaudies mobilizacijos, veikusios pastaruosius kelerius metus, taip pat palaipsniui išformuoti visas sukarintas pajėgas“.

Liaudies mobilizacija (Hashed al-Shaabi), prieštaringai vertinamos ginkluotosios pajėgos, buvo suformuotos 2014 metais, kai garbingiausias šiitų dvasininkas didysis ajatola Ali al-Sistani (Alis Sistanis) paragino piliečius paimti ginklus į rankas prieš „Islamo valstybės“ (IS) džihadistus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų