Donaldo Trumpo komandai kilo problemų dėl Ivankos prekės ženklo reklamos

Įtakingos JAV prezidento patarėjos atžvilgiu gali būti pradėtas tyrimas, nes ji per televiziją pažėrė pagyrų Donaldo Trumpo dukters Ivankos drabužių linijai.

10

Įtakingi įstatymų leidėjai iš abiejų didžiųjų politinių partijų pasmerkė šiurkštų etikos pažeidimą ir paragino imtis drausminių priemonių.

D.Trumpo aukšto rango patarėja Kellyanne Conway ketvirtadienį ryte duodama interviu televizijai „Fox News“ entuziastingai gyrė prezidento dukters drabužių liniją ir ragino pirkėjus „eiti pirkti Ivankos daiktų“.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Donaldo Trumpo komandai kilo problemų dėl Ivankos prekės ženklo reklamos

„Tai tiesiog nuostabi linija, – aiškino prezidento patarėja. – Turiu kai ką iš jos. Aš visiškai… Dabar paskelbsiu čia nemokamą reklamą. Eikite pirkti tai šiandien, visi. Galite tai rasti internete.“

K.Conway akivaizdžiai pademonstravo nepasitenkinimą, kurį diena anksčiau išreiškė pats prezidentas, socialiniame tinkle „Twitter“ parašęs, kad prabangi universalinė parduotuvė „Nordstrom“ „labai nesąžiningai“ pasielgė su Ivanka, nutraukusi prekybą jos kuriamais drabužiais ir aksesuarais.

Tačiau politinių tradicijų šalininkus Vašingtone toks Baltųjų rūmų pareigūnės pasisakymas apie valstybės vadovo atžalos prekių liniją privertė išsižioti iš nuostabos ir netgi iškelti klausimą, ar tai nėra neteisėtas piktnaudžiavimas prezidento institucijos autoritetu.

REKLAMA

Demokratas Elijah Cummingsas ir respublikonas Jasonas ChaffetzasAtstovų Rūmų priežiūros ir valdžios institucijų reformų komiteto griežtai paragino imtis drausminių priemonių K.Conway atžvilgiu.

J.Chaffetzas yra šio pagrindinio tyrimus atliekančio Atstovų Rūmų komiteto pirmininkas.

„Kellyanne Conway pareiškimai akivaizdžiai pažeidžia federalinių valstybės tarnautojų etikos principus ir yra nepriimtini“, – rašoma kongresmenų laiške JAV Tarnybinės etikos valdybos vadovui Walteriui Shaubui.

Laiške W.Shaubas raginamas rekomenduoti,, kad K.Conway atžvilgiu būtų imtasi „atitinkamų drausminių priemonių“.

„Tai, ką ji padarė, yra blogai, blogai, blogai“, – parašė J.Chaffetzas tviteryje.

JAV Tarnybinės etikos valdyba savo ruožtu pranešė sulaukusi „neįtikėtinai daug kreipimųsi iš piliečių dėl pastarųjų įvykių“.

Konkrečiai nepaminėdama K.Conway valdyba nurodė, kad pagal nustatytą tvarką, kai gaunama informacijos apie „galimus etikos pažeidimus“, ji kreipėsi į atitinkamas vyriausybės institucijas, kurios spręs, ar imtis tyrimo.

 

„Įstatymas yra aiškus“

 

K.Conway sakė, kad D.Trumpo komandai žinoma apie įstatymų leidėjų laišką ir ji „svarsti šį reikalą viduje“.

Televizijos „Fox News“ prezidento patarėja taip pat sakė, kad kalbėjosi su D.Trumpu apie šį incidentą ir jis „100 proc. mane palaiko“.

„Galiu pasakyti tik tai, kad kažkuriuo gyvenimu etapu jums reikėtų turėti bosą, kuris elgtųsi su jumis taip, kaip šiandien prezidentas elgiasi su manimi“, – sakė ji.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų