Donaldas Trumpas jau pranešė apie JAV pasitraukimą iš sutarties

Išrinktasis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) pirmadienį paskelbė, kad Jungtinės Valstijos jau pirmą jo darbo Baltuosiuose rūmuose dieną informuos, kad traukiasi iš Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties (TPP).

10

Toks sprendimas esą bus dalis jo šešių punktų darbotvarkės, kurios tikslas yra užtikrinti, kad „Amerika būtų svarbiausia“.

Apie tokį savo ketinimą respublikonas milijardierius, kuris pastarųjų 10 dienų formavo savo komandą, informavo trumpame vaizdo pranešime.

70-metis nekilnojamojo turto magnatas išvardijo šimto pirmųjų savo prezidentavimo dienų prioritetų sąrašą bei veiksmus, kurių ketina imtis, „nuo pirmos dienos“. Šie prioritetai yra susiję su tokiomis sritimis, kaip imigracija, nacionalinis saugumas ir etika. D. Trumpas pareiškė ketinantis „reformuoti Vašingtoną ir atkurti mūsų viduriniąją klasę“.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kus slėptis nuo Trumpo – TOP 10 tinkamiausių miestų

„Mano darbotvarkė bus paremta vienu pagrindiniu principu – svarbiausia yra Amerika“, – sakė išrinktasis JAV prezidentas, savo rinkimų kampanijai meistriškai išnaudojęs darbininkų klasės amerikiečių nepasitenkinimą, jog globalizacija juos nuvylė, ir dėl to kaltinęs tarptautines prekybos sutartis.

REKLAMA

„Kalbant apie prekybą, ketinu pranešti apie mūsų ketinimą pasitraukti iš Ramiojo vandenyno partnerystės sutarties, kuri yra potenciali nelaimė mūsų šaliai“,– sakė D. Trumpas, kuris bus prisaikdintas sausio 20 d.

„Vietoj jos, mes derėsimės dėl sąžiningų dvišalių prekybos sutarčių, kurios sugrąžins darbo vietas ir pramonę atgal į Amerikos krantą“, – pareiškė D. Trumpas.

Apie 12 šalių TPP sutartį bei Šiaurės Amerikos laisvosios prekybos sutartį (NAFTA) prezidentinės rinkimų kampanijos metu buvo itin daug kalbama. Jos buvo kaltinamos dėl to, kad kenkia Amerikos ekonomikai ir naikina darbo vietas. Daugelis mano, kad pažadas jų atsisakyti padėjo D. Trumpui laimėti.

Šeši prioritetai

Savo populistinės rinkimų kampanijos metu žadėjo atsisakyti kadencija baigiančio prezidento Baracko Obamos (Barako Obamos) suderėtos TTP bei persiderėti dėl NAFTA. TTP sutarčiai dar reikia respublikonų dominuojamo Kongreso pritarimo.

Azijos šalių lyderiai siekia išsaugoti TTP, ir JAV prekybos atstovas Michaelas Fromanas (Maiklas Fromanas) praėjusią savaitę perspėjo, kad jos atsisakymas turėtų „rimtų“ strateginių ir ekonominių pasekmių.

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pergalinga Donaldo Trumpo naktis

D. Trumpo pažadas pasitraukti iš TTP yra vienas iš šešių punktų, dėl kurių jis ketina imtis vadinamųjų vykdomųjų veiksmų, kurių jis gali imtis be Kongreso pritarimo. Visi jie iš esmės atitinka rinkimų kampanijos metu duotus pažadus.

Kalbėdamas apie amerikiečių darbo vietų apsaugą D. Trumpas pareiškė nurodysiantis Darbo departamentui ištirti piktnaudžiavimo vizų programa atvejus, kurie „kenkia amerikiečių darbuotojams“.

Kalbėdamas apie energetiką išrinktasis JAV prezidentas pažadėjo skatinti naftos ir dujų sektorių ir vėl imti naudotis anglis, kas iš esmės prieštarautų B. Obamos pastangoms skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

Savo vaizdo pranešime D. Trumpas pažadėjo „panaikinti darbo vienas naikinančius apribojimus Amerikos energetikos sektoriui, įskaitant skalūninę energetika ir švarias anglis, ir sukurti daugybę milijonų gerai apmokamų darbo vietų“.

REKLAMA

Kalbėdamas apie nacionalinį saugumą D. Trumpas pareiškė Gynybos departamentui ir Generalinio štabo pirmininkui „parengti išsamų planą, kaip apsaugoti gyvybiškai svarbią Amerikos infrastruktūrą nuo kibernetinių atakų ir visų atakų formų“.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-11-22 10:21:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kaip LR prezidentei rūpi darbo vietos Lietuvoj ,imigracijos , lietuvių emigracijos problemos?
Atsakyti
-9

p
pyro
2016-11-22 21:57:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai trumparegiškas požiūris į pasaulio politiką. Gyvena savo pasaulyje 30 metu atgal, ir nesupranta niūdienos pasaulio aktualijų. Manau per savo kadenciją Trumpas padarys JAV tiek žalos, kad susigrąžinti buvusios įtakos ir galios jau nebus galima.
Atsakyti
-1

T
Tomas
2016-11-22 22:36:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pasiskaityk konstituciją, Lietuvos prezidentas rūpinasi užsienio politika. Vidaus politika - vyriausybės reikalas.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų