Dingusio povandeninio laivo paieška: deguonies atsargos senka

Kariai Indonezijoje pradėjo neeilinę gelbėjimo operaciją. Jie leidosi ieškoti dingusio povandeninio laivo su 53 žmonių įgula. Laivas dalyvavo šaudymo pratybose Balio jūros akvatorijoje, tačiau vakar ryšys su juo nutrūko. Ir nuo paskutinio signalo iki šiol – jokio ženklo. 

„Iki šiol mums nepavyko susisiekti su pavandeniniu laivu, nors paieška vykdoma labai intensyviai“, – sako Prabowo Subianto, Indonezijos gynybos ministras.

Laivas esą buvo puikios būklės ir pasak Indonezijos pareigūnų, buvo gerai pasirengęs mūšiui. Padėti jo ieškoti atskubėjo ir kitos regiono šalys – gelbėjimo operacijoje dalyvauja Malaizijos ir Singapūro kariai. Ištiesti pagalbos ranką pasiruošusi ir Australija. Tiesa, bent kol kas galima nesijaudinti dėl vieno dalyko – deguonies. Jo jūreiviams dingusiame laive turėtų pakakti iki šeštadienio popietės. 

„Kviečiu visus melstis už sklandžią paieškos ir gelbėjimo operaciją, kad surastume laivo buvimo vietą, o visi įgulus nariai būtų sveiki ir saugūs“, – sako Joko Widodo, Indonezijos prezidentas.

Indonezija siekia modernizuoti savo gynybos pajėgumus ir techniką. Tačiau dalis technikos – sena, tad pastaraisiais metais įvyko ir mirtinų avarijų. Šis dingęs laivas taip pat ganėtinai senas – jis pastatytas prieš daugiau nei 40 metų. Iš viso šalies karinis laivynas turi du dyzelinius povandeninius laivus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų