• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
13
Žiema (Paulius Peleckis/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienį šiaurės šalių regioną ir didžiąją vakarų Europos dalį užklupo didžiulis šaltis – tūkstančiai žmonių liko be elektros. Regione siautėjo gūsingas vėjas ir sniegas, todėl daugelis vairuotojų ilgam įstrigo automobiliuose – pavojinguose, užkimštuose greitkeliuose.

13

Ketvirtadienį šiaurės šalių regioną ir didžiąją vakarų Europos dalį užklupo didžiulis šaltis – tūkstančiai žmonių liko be elektros. Regione siautėjo gūsingas vėjas ir sniegas, todėl daugelis vairuotojų ilgam įstrigo automobiliuose – pavojinguose, užkimštuose greitkeliuose.

REKLAMA

Dėl tokių oro permainų Prancūzijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose kilo stiprūs potvyniai, kai kur žmonės buvo priversti evakuotis.

Švedijoje užfiksuota žemiausia sausio mėnesio temperatūra per 25 metus

Šią savaitę Suomijoje ir Švedijoje buvo užfiksuota žemesnė nei 40 laipsnių šalčio temperatūra – šalčiausia žiemos temperatūra, dėl kurios buvo uždarytos mokyklos ir sutriko kelionės, skelbia portalas „Euronews“. Arktinėje Švedijoje ketvirtadienį, kai temperatūra nukrito iki 38 laipsnių šalčio, maždaug 4 tūkst. namų liko be elektros, pranešė Švedijos visuomeninis radijas.

Dieną prieš tai termometro stulpeliai krito net iki 43,6 laipsnių šalčio – tai žemiausia sausio mėnesio temperatūra, užfiksuota Švedijoje per 25 metus. Suomijos Laplandijoje, netoli sienos su Norvegija ir Švedija, esanti Enontekio savivaldybė pranešė, kad ketvirtadienį buvo užfiksuota rekordinė 42,5 laipsnio šalčio temperatūra.

REKLAMA
REKLAMA

Panašiai nukentėjo ir Danija bei Norvegija, kurios abi buvo blaškomos vėjo ir sniego. Šimtai kelto, plaukusio tarp Oslo ir Kopenhagos, keleivių pagaliau atvyko į Danijos sostinę. Keleiviams prieš tai teko praleisti naktį laive, kuris dėl audros stovėjo Eresundo sąsiauryje.

REKLAMA

Audra paveikė ir Vakarų Europą

Smarkios liūtys sukėlė potvynius Prancūzijoje, Vokietijoje ir Nyderlanduose, prisidėdamos prie pastarąsias dvi savaites šiuose regionuose tebesitęsiančių potvynių.

Prancūzijoje užregistruota viena mirtis, susijusi su oro sąlygomis. Nuo ketvirtadienio po kelias dienas trukusio lietaus keli Šiaurės Prancūzijos miestai buvo po vandeniu. Tikimasi, kad vyriausybės pareigūnai šiandien aplankys šį regioną.

Vokietijoje kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį sakė, kad šią savaitę planuoja antrą kartą apsilankyti rytiniame Zangerhauzeno mieste ir apžiūrėti pylimą bei smėlio maišų pildymo įrenginį.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai taip pat pajuto stingdantį šaltį.

Rusijoje – oranžinis įspėjimas

Šalčio banga iš Sibiro ir Arkties regiono taip pat nusirito per vakarų Rusiją, Maskvoje ir kitose vietovėse temperatūra nukrito iki 30 laipsnių šalčio – gerokai žemiau vidutinės temperatūros, fiksuojamos sausio pradžioje.

Pareigūnai Maskvoje, Sankt Peterburge ir kituose regionuose paskelbė „oranžinius“ orų perspėjimus, įspėdami gyventojus dėl galimo pavojaus sveikatai. Esant paskelbtam „oranžiniam“ įspėjimui visuomenė turi būti pasiruošusi bet kuriuo metu galimai evakuacijai.

Jungtinėje Karalystėje dingusi elektra

Ne tokios šaltos, tačiau drėgnos ir vėjuotos oro sąlygos vyravo toliau į pietus, kur audra siaubė dalį Vakarų Europos. Didžiojoje Britanijoje, ant automobilio kuriame buvo žmogus, užvirto medis. Glosteršyro policija pranešė, kad antradienio popietę netoli Kemblo miestelio įvykusio incidento metu automobilyje buvęs vyras žuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Audra, kurią oficialios Didžiosios Britanijos, Airijos ir Nyderlandų meteorologijos tarnybos pavadino Henku, visoje Jungtinėje Karalystėje sukėlė elektros energijos tiekimo sutrikimų, transporto problemų, materialinių nuostolių ir trikdžių. Trečiadienį Didžiojoje Britanijoje ir Velse buvo paskelbta daugiau kaip 300 perspėjimų dėl potvynių, o 10 tūkst. namų liko be elektros.

Dėl potvynių ir elektros tiekimo sutrikimų nukentėjo Jungtinės Karalystės geležinkelių tinklas, daugelis operatorių pranešė, kad trečiadienio rytą važiuojant į darbą vis dar kyla problemų. Stipriausia vėtra Jungtinėje Karalystėje buvo užfiksuota Vaito saloje, esančioje prie pat pietinės šalies pakrantės – ten vėjo greitis siekė 151 kilometrą per valandą.

REKLAMA

Situacija Nyderlanduose

Nyderlanduose daugelyje šalies rajonų siautėjo stiprus vėjas. Netoli Eindhoveno miesto policija pranešė, kad stiprus vėjas galėjo turėti įtakos 75 metų vyro, kuris vėlyvą antradienį nukrito nuo dviračio, mirčiai.

Netoli Mastrichto miesto į jau ir taip patvinusią Maaso upę plūstelėjo vanduo. Atsargumo dėlei buvo evakuoti kelių gyvenamųjų laivų savininkai.

Prancūzijoje žmonės turėjo evakuotis

Prancūzijoje smarkios liūtys nuo sekmadienio siaubė šiaurinius Pas de Calais ir Šiaurės regionus, buvo priversti evakuotis apie 200 žmonių. Vietos valdžios institucijų duomenimis, 10 tūkst. namų ūkių buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas.

REKLAMA

Šimtai gelbėjimo tarnybų darbuotojų iš visos Prancūzijos buvo sutelkti gelbėti žmones iš užlietų namų ir valyti kelius, o iš Čekijos, Slovakijos ir jau apsemtų Nyderlandų atvyko darbuotojų ir įrangos pastiprinimas.

Nacionalinė meteorologijos tarnyba ketvirtadienį keliuose šiaurės Prancūzijos regionuose ir pasienyje su Belgija, Liuksemburgu ir Vokietija paliko galioti perspėjimus dėl potvynių ir vėjo, nes šalyse prognozuojama, kad liūtys ir vėjai nesitrauks – vėjo gūsiai stiprės net iki 100 km/h.

Kai kuriose Vokietijos dalyse taip pat kilo potvyniai, kurie gali dar labiau sustiprėti, jei labiausiai nukentėjusioje šiaurės vakarinėje Žemutinės Saksonijos žemėje iškris daugiau lietaus.

Klimatas nenumaldomai šyla, nuo karščio jau net rytais mašina neužsiveda…
tai globalistu vadinama globalniu atsilimu
Europa verks, yra už ką. Klimatas šila, eilinė pasaka avineliams
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų