• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Malaizijoje dėl koronaviruso buvo patikrinti dešimtys kritiškai nykstančių orangutanų, pranešė pareigūnai.

Malaizijoje dėl koronaviruso buvo patikrinti dešimtys kritiškai nykstančių orangutanų, pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Sudėtingą užduotį – paimti tepinėlį iš beždžionių nosies – praėjusį antradienį atliko apsauginius kostiumus dėvėję veterinarai.

Pasak pareigūnų, atsakingų už laukinės gamtos apsaugą, visi antigeno testai, atlikti 30 rusvaplaukių primatų Borneo saloje esančioje Sabos valstijoje, buvo neigiami.

Šie tyrimai buvo pirmieji, atlikti orangutanams šioje Pietryčių Azijos šalyje; jie buvo užsakyti užsikrėtus reabilitacijos centro ir laukinių gyvūnų parko darbuotojams.

„Testavimas dėl COVID-19 yra gyvybiškai svarbi priemonė, padedanti mums įveikti šią pandemiją. Ji panašiai yra svarbi ir šiai orangutanų populiacijai“, – sakė Sabos laukinės gamtos departamento direktoriaus pavaduotojas Senas Nathanas.

„Ši liga gali labai pakenkti jų sveikatai ir sulėtinti jų reabilitaciją“, – pridūrė jis.

Veterinarai ir toliau atidžiai stebės beždžiones, o testai joms bus atliekami reguliariai, nurodė pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Gyvūnai kartais užsikrečia COVID-19. Savaitgalį Atlantos zoologijos sodas paskelbė, kad kelioms jo goriloms buvo testu patvirtinta ši infekcija. Taip pat užsikrėtė kažkiek naminių kačių, šunų ir mažiausiai vienas šeškas.

REKLAMA

Malaizijoje kovojama su rimtu COVID-19 protrūkiu, sukeltu labai užkrečiamos koronaviruso delta atmainos. Šalyje kasdien nustatomi tūkstančiai užsikrėtimo ir šimtai mirties atvejų.

Epidemiologinė padėtis prastėja ir Saboje, esančioje Borneo šiaurės rytiniame smaigalyje, apaugusiame didžiulėmis džiunglėmis, kur gyvena gausybė retų gyvūnų.

Borneo orangutanus Tarptautinė gamtos apsaugos organizacija (IUCN) yra priskyrusi prie „kritiškai nykstančių“ rūšių.

Pasaulio gamtos fondo (WWF) duomenimis, per pastaruosius 60 metų šių primatų populiacija sumažėjo daugiau nei perpus, nes miškai, kur jie gyvena, palaipsniui kertami, užleidžiant vietą plantacijoms.

Borneo sala dalijasi trys valstybės: Malaizija, Indonezija ir Brunėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų