veterinarai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „veterinarai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „veterinarai“.

IKEA pristato augintiniams skirtą prekių namams asortimentą

IKEA asortimentą papildė augintiniams skirta kolekcija, kurią dizaineriai kūrė kartu su veterinarais ir gyvūnų prekių ekspertais. Šią žaismingą kolekciją sudaro prekės, sukurtos atsižvelgiant į šunų ir kačių elgseną, kasdienius įpročius ir svarbiausius poreikius namuose. Šunys ir katės – svarbi žmonių gyvenimo namuose dalis. Daugeliui iš mūsų šie keturkojai yra šeimos nariai, todėl namuose nusipelno jaustis taip pat patogiai, kaip ir mes, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2024-04-04

Linkstama uždrausti veisti, parduoti, eksponuoti gyvūnus su veterinarų pakeista išvaizda

Seime skinasi kelią draudimas nuo lapkričio veisti, parduoti ir eksponuoti gyvūnus, kuriems yra karpytos galūnės, išpeštos plunksnos, pažeistos balso stygos. Šiuos pakeitimus Lietuva dar turėtų notifikuoti Briuselyje.  Seimo Aplinkos apsaugos komitetas šią savaitę pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma uždrausti veisti, parduoti ir eksponuoti gyvūnus, kuriems yra atliktos veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti išvaizdą.

Žmonės kaupia ne tik daiktus, bet ir gyvūnus: „Kolonija iš 3 kačių tampa 30“

Nauji metai dar tik įsibėgėja, o prieglaudose jau rekordiniai skaičiai beglobių gyvūnų. Dažnai iš vienos vietos jie atvežami ištisomis vadomis, nes gyventojai nepasirūpina keturkojų sterilizacija ir šie dauginasi nevaldomai. Gyvūnų globėjai piktinasi, kad valdžios dėmesio, kaip spręsti šią problemą, taip ir nesulaukia. Veterinarijos specialistas apžiūri bailią šunytę, atvežtą iš Raseinių rajono Anžilių kaimo.

Po Naujųjų dėl dingusių gyvūnų internete gausu skelbimų: ieško ne tik pabėgusių keturkojų, bet ir gaidžio

Naujųjų sutiktuvės su fejerverkais gali baigtis tikra nelaime keturkojams augintiniams. Štai Naujųjų metų naktį šuo nuo išgąsčio bandė ištrūkti iš voljero gyvūnų prieglaudoje ir įstrigo tarp lentų – gyvūnas pasismaugė. Internete taip pat gausu žmonių skelbimų – jie ieško ne tik pabėgusių keturkojų augintinių, bet ir gaidžio, kuris pradingo naujametę naktį. O veterinarijos klinikos sulaukė gyventojų skambučių dėl galimai gyvūnams fejerverkų sukeltų nervinių traumų.

Norite išvengti persivalgymo per šventes? Gydytoja įvardijo paprastą būdą

Gydytoja įspėja – šventinis persivalgymas gali baigtis rimtomis sveikatos problemomis ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Šiomis dienomis medikai laukia pacientų antplūdžio, jų, manoma, bus maždaug trečdaliu daugiau nei eilinę budėjimo dieną. Pastebima, kad per šventes ir lietuviai yra linkę persivalgyti riebaus maisto, dažnam tai baigiasi sveikatos sutrikimais.

Kaip pasiruošti vizitui į veterinarijos kliniką: paprasti, bet svarbūs patarimai

Artėjant vasarai, aktyvių pramogų ir kelionių sezonui, svarbu pasirūpinti augintinio sveikata. Tam reikėtų apsilankyti veterinarijos klinikoje, tačiau neretai gyvūnai patiria stresą, keliaudami į nepažįstamą vietą, o šeimininkai jaudinasi, kaip augintinį paveiks kelionė, nauja aplinka, kitų gyvūnų draugija, nepažįstami kvapai, jau nekalbant apie atliekamus tyrimus.
2023-05-25

Dėl koronaviruso tikrinami ir gyvūnai: Malaizijoje patikrinta dešimtys orangutangų

Malaizijoje dėl koronaviruso buvo patikrinti dešimtys kritiškai nykstančių orangutanų, pranešė pareigūnai. Sudėtingą užduotį – paimti tepinėlį iš beždžionių nosies – praėjusį antradienį atliko apsauginius kostiumus dėvėję veterinarai. Pasak pareigūnų, atsakingų už laukinės gamtos apsaugą, visi antigeno testai, atlikti 30 rusvaplaukių primatų Borneo saloje esančioje Sabos valstijoje, buvo neigiami.
2021-09-13

Radinys šuns skrandyje nustebino kaip reikiant: tuo negalėjo patikėti ir veterinarai

Pas „Vets4Pets“ veterinarus šuo pakliuvo dėl blogos savijautos ir po to, kai išvėmė vienkartinę pirštinę. Atlikus endoskopiją, paaiškėjo, jog šuo sučiaumojo visą pakuotę vienkartinių pirštinių, buvusių automobilyje. Veterinarai operacijos metu pašalino dar 29 pirštines. Šuns savininko, Darreno Coyneo, teigimu, augintinis galėjo pirštines suėsti, kai buvo vežamas automobiliu pasivaikščiojimams ir atgal. Jei savininkas nebūtų laiku pastebėjęs blogos augintinio savijautos, šuo galėjo nudvėsti.
2021-05-11

„TV pagalbos“ veterinaras pasipiktino skiepų tvarka: neslepia nusivylimo

Skiepijimo prioritetų tvarka paskutiniu metu nustebino ir papiktino ne vieną. Šį kartą vakcinacijos procesu stebisi veterinaras Paulius Morkūnas: kodėl artimą kontaktą turintys ir per visą karantiną dirbę veterinarijos gydytojai net neįtraukti į prioritetinių gyventojų grupių sąrašus. P. Morkūnas sako, kad dirbti pilnu pajėgumu tenka dirbti ir per karantiną, o žmonės, norintys globoti susirgusius augintinius, dažnai klinikoje šalia veterinarų praleidžia ir daugiau nei valandą.
2021-04-12

Kaune netoli miško kažkas vis atsikrato naminių gyvūnų

Kaune gyvūnų globėjams teko pamiškėje gaudyti piktavalių išmestas jūrų kiaulytes. Apie šalia pasivaikščiojimo tako šmirinėjančius naminius augintinius pranešė praeiviai. Aiškėja, kad tai jau antras atvejis, kai gyvūnų globėjai iš beveik tos pačios vietos susirenka po keletą išmestų šių graužikų. Landžiodami po žemę siekiančiomis eglės šakomis Kleboniškio miško pašonėje prieglaudos „Laukinė Lesė“ darbuotojai rinko piktavalių išmestas jūrų kiaulytes.
REKLAMA
REKLAMA

Skauda net žiūrėti: nuo katės kojos ir pilvo nusilupusi oda

Vilniuje veterinarai gelbėja siaubingai sužalotą jauną katytę. Gyvūnas pradėjęs pūti gyvas, nuo katės kojos ir pilvo nusilupusi oda. Ar gyvūnas susižeidė pats, ar pikti žmonės prisidėjo prie kraupios gyvūno būklės, veterinarai pasakyti negali. Įspėjame, kad siužete rodomi vaizdai gali sukrėsti. Gyvūnų globėjai sako, kad sužalojimai vos jai patekus į globą buvo žymiai baisesni ir šokiravo net visko mačiusius.

Kančia net žiūrėti: klaikiai suluošintas laukinis gyvūnas to tikrai nenusipelnė

Kaune į veterinarų rankas pakliuvo nežinia kiek laiko neėdusi ir neįsivaizduojamus skausmus kentusi lūšis. Gyvūnas tris mėnesius slampinėjo po Kėdainių rajoną su visiškai nulūžusia koja. Išgelbėti nelaimėlį – gyvybės ir mirties klausimas visai šiai rūšiai. Lietuvoje šių gyvūnų belikęs vos šimtas. Spėjama, kad lūšis pateko į brakonierių spąstus, kurie kone visiškai nukirto jai koją. Ši lūšis neženklinta, tad tikėtina, kad atklydusi iš kaimyninių šalių.
Aktualijos 2017-11-09

Pasišlykštėjimą keliantis radinys Šiauliuose: baisu, jei tai patektų ant stalo

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai trečiadienį pranešė, jog Šiauliuose buvo rasta beveik tona nelegalios mėsos. Įtarimų pareigūnams kilo tuomet, kai veterinarai nustatė, jog vienoje miesto turgavietėje rūkytais mėsos gaminiais iš transporto priemonės prekiavęs asmuo neturėjo maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo. Prekiautojas negalėjo pateikti jokių mėsos įsigijimo dokumentų, gaminiai buvo neženklinti, teigiama pranešime.

Susipažinkite: katinas, kurio nepražudė 30 šūvių

Kai sekasi, tai sekasi. Dažnai sakoma, kad katės turi devynis gyvenimus, tačiau panašu, kad šis juodas katinas visus savo gyvenimus išnaudojo per vieną kartą. Esekse, Anglijoje, juodas mažylis katinas išgyveno net po 30 šūvių, rašo The Independent. Šis įvykis nutiko prieš savaitę, tačiau trejų metų katė vardu Puss-Puss išgyveno tragišką įvykį. Veterinarų paviešintoje nuotraukoje galima matyti visą katino kūną, išmargintą kraupiomis žaizdomis.
2016-04-16

Per 20 metų į rajonus jauni veterinarai dirbti nevyko

 Kasmet paskutinį balandžio šeštadienį visame pasaulyje minint Veterinarijos dieną, prisimenama, kokia svarbi ši profesija. Apie tai, kokius iššūkius šiandien reikia įveikti veterinarijos gydytojams, pokalbis su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorium dr. Jonu Miliumi. – Nemaža dalis žmonių mano, kad veterinarijos gydytojas tik skiepija ir gydo šuniukas ar kačiukus.
2015-04-24

Išplėstoje apsauginėje zonoje veterinarai taikys griežčiausias sankcijas

Lietuvoje išplėtus apsauginės afrikinio kiaulių maro zonos ribas, Veterinarijos tarnyba teigia pažeidėjams taikysianti griežčiausias sankcijas. Laiku kiaulių nepapjovusiems ūkininkams bus skiriamos baudos, o kiaulės sunaikinamos, nemokant kompensacijos. Valstybinis veterinarijos inspektorius Marius Masiulis BNS aiškino, kad pernai dalis gyventojų buferinėje zonoje pasienyje su Baltarusija nesilaikė reikalavimų ir slapčia augino kiaules, todėl dabar nuspręsta taikyti griežčiausias sankcijas.
Lietuva 2014-02-19

VMI: gydymo įstaigos vengia sąžiningai mokėti mokesčius

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad ryškėja projekto „Baltieji chalatai“ pirmieji rezultatai. Įvertinusi surinktą informaciją, Mokesčių inspekcija identifikavo rizikingiausias privataus medicinos sektoriaus įmones, jau atliko apie 60 įvairių kontrolės veiksmų ir apskaičiavo šimtus tūkstančių litų įvairių mokėtinų mokesčių.
2013-07-31

Profesijos, kurių atstovai yra linkę į savižudybes

Jungtinių Amerikos Valstijų Nacionalinio darbo saugos ir sveikatos instituto duomenimis, aukštos kvalifikacijos reikalaujančiuose ir gerai apmokamuose darbuose dirbančių atstovų savižudybių skaičius sparčiai kyla į viršų. Kaip pranešama, dantistai yra labai linkę į savižudybes, tačiau gydytojų terapeutų savižudybių tikimybė beveik 100 proc. viršija vidurkį.
2011-10-19

Kiaulių maras atskleidė veterinarų nerangumą

Ištikus bėdai, verslas iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kol kas sulaukia tik pagausėjusių reikalavimų, grasinimų, o ne pagalbos. Jonavos rajone siautėjantis maras smogė visam kiaulininkystės ūkiui. Nors liga pažabota, bet dėl biurokratinių kliūčių nuostolius dar teks skaičiuoti iki rudens.

Skurdas privertė griebtis apgaulės

Šuns šeimininkas kreipėsi į veterinarą sugalvojęs graudžią istoriją, jog jo šunį kaimynas ketino nužudyti. Kai žiniasklaidoje pasirodė žinia apie šunį, kuriam mėginta perrėžti gerklę, šiuo atveju susidomėjo Generalinė prokuratūra, nes į policiją niekas nesikreipė. Švenčionių policijos komisariatas išsiaiškino, jog istorija apie šuns sužalojimą yra išgalvota. Suradus šeimininką paaiškėjo, jog šis savaitei išvyko poilsiauti ir paliko šunį kaimynui.
Į viršų